Aprīlis Balvu filiālbibliotēkā

Aprīlī Balvu filiālbibliotēkā apskatāmas divas izstādes.

”Mūsu mūžs – tik viena diena” izstāde veltīta austriešu rakstniekam ar apskaužamu stāstītāja talantu — Johanessam Mario Zimmelam, kurš aprīlī atzīmētu savu 95. dzimšanas dienu.

Vāciski runājošajās zemēs Zimmela romāni popularitātes ziņā regulāri apsteidza Nobela Literatūras prēmijas laureātu darbus. Rakstnieks dzimis 1924. gadā Vīnē. Anglijā apguva inženierzinātni un šajā nozarē arī strādāja līdz II pasaules kara beigām, kad atklāja sevī rakstnieka talantu. Savu pirmo romānu Brīnos, ka esmu tik priecīgs Zimmels izdeva 1949. gadā, strādājot par tulku amerikāņu militārajai pārvaldei pēckara Austrijā. Vairāki Zimmela romāni ir daļēji autobiogrāfiski. Luga Klasesbiedrs tika iestudēta Brodvejā, bet vairāki viņa romāni ir ekranizēti. Rakstnieks miris 2009. gada 1. janvārī.

Popularizējot bibliotēkas krājumu, reizi ceturksnī bibliotēkā būs apskatāma izstāde “Ar grāmatu apkārt pasaulei”.  Šoreiz tā vēstīs par trīs Dienvideiropas valstīm – Spāniju, Itāliju un Turciju.

Informāciju sagatavoja
Balvu filiālbibliotēkas