Lekcija “Vai var ticēt visam, kas rakstīts?”

Atzīmējot pirmo Eiropas Medijpratības nedēļu, kas norisināsies no  18. līdz 22. martam  (2019), Rēzeknes filiālbibliotēkā  19.martā plkst. 12.00 notiks lekcija “Vai var ticēt visam, kas rakstīts?”. Pasākumu vadīs medijpratības meistare Anna Romanovska no Rēzeknes Centrālās bibliotēkas.

Vai visa informācija, ko dzirdam, redzam, izlasām ir uzticama? Diemžēl nē. Nereti apzināti tiek izplatīta nepatiesa vai sagrozīta informācija. Bet informācija ir ierocis, kas var tikt izmantota gan cīņā par cilvēku makiem, gan cilvēku  prātiem, vēloties ietekmēt mūsu domas, uzskatus un rīcību. Tādēļ medijpratība ir kļuvusi par vienu no svarīgākajām mūsdienu cilvēka prasmēm.

Medijpratība – zināšanu un prasmju kopums, kas nepieciešams darbam ar informācijas avotiem, lai spētu meklēt un analizēt informāciju, kritiski izvērtēt mediju vēstījumus un piedalīties mediju satura veidošanā.

Informācijas patērētājam ir jāiemācās kritiski izvērtēt ikvienu ziņu. Apmeklē pasākumu un iemācies domāt kritiskāk, lai secinātu, kas ir patiesa informācija, bet kas – meli!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja