Audiogrāmatu jaunumi februārī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta kopēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

Akmentiņš, Andris

Skolotāji

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 51 min.)

“Piecdesmito beigas, sešdesmito sākums. Manu vecāku jaunība, skaists un trauksmains laiks, bet varbūt atmiņas — katram par ko citu — kā lietuvēns dzina visus uz priekšu tā, ka ikviens darbs pārvērtās par cīņu. Kas vēl viņus vienoja, izņemot šo sakāvi galvenajā dzīves cīņā pret nebūtību? Viņi bija lauku skolotāji. Katru varas maiņu pārdzīvojuši vienādi – vispirms slēpjoties, tad atgriežoties skolā.” Andris Akmentiņš

 

Ķuzāne, Lūcija

Saule mūžam mana

Lasa Ralfs Dirnēns, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 49 min.)

Grāmatas pirmizdevums iznāca 1986. gadā. Jaunajā izdevumā manuskripts restaurēts atbilstoši iecerei, bez cenzūras svītrojumiem un labojumiem, papildināts ar jaunatklātiem faktiem un fotomateriālu. Grāmatai pievienots plašs skaidrojošs personu rādītājs.

 

Melgalve, Ieva

Mājas bez durvīm

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 42 min.)

Bruonu pilsētā Grāa noslēpumainā kārtā tiek nogalinātas vienkāršo ļaužu sievietes un pat kāda jauna burve. Kurš ir vainīgais — galvaspilsētas mags Rems vai svešzemniece Vega? Vadošajiem burvjiem taisnīgums nav svarīgs — viņiem pietiek ar to, ka izdzīvo viens. Un tādēļ Vega un Rems cietuma noslēgtībā izcīna klusu un nežēlīgu cīņu. «Mājas bez durvīm» ir turpinājums grāmatai «Mirušie nepiedod».

 

Sārts, Jānis

Pieviltie

Lasa Jānis Ābols, 1989. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 35 min.)

Asa satīra par pirmo padomju gadu Latvijā.

 

Šilde, Ādolfs

Pirmā republika

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 32 min.)

Esejas par Latvijas valsti.

 

Ārzemju literatūra

Šeldons, Sidnijs

Asinsbalss

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 7 min.)

Par liela farmaceitiska uzņēmuma un tā vadītāja dzīvi, kurā bagātības radītais komforts mijas ar džungļu izdzīvošanas likumiem. Elizabete ir Sema Roffes meita un vienīgā mantiniece. Pēc tēva nāves viņa nokļūst citā pasaulē un saprot, ka viņu šeit neviens nevēlas redzēt. Elizabete atklāj, ka kāds cenšas viņu iznīcināt.

 

Tibaldi-Kjeza, Marija

Paganīni

Lasa Jānis Ābols, 1985. gada ieraksts, digitāls audio (14 st. 54 min.)

Par slavenā vijolnieka Paganīni daiļradi, dzīves līkločiem un mīlestības piedzīvojumiem.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Ārzemju literatūra

Lindgrēne, Astrīda

Brāļi lauvassirdis

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (5 st. 12 min.)

Sirdi plosošs stāsts par diviem brāļiem, no kuriem viens mirst, bet abi viņi ir sarunājuši satikties izsapņotajā Nangijālā, kurā viss ir iespējams.

 

Lindgrēne, Astrīda

Grāmata par Pepiju Garzeķi

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 8 min.)

Līdzīgi Karlsonam, Pepija Garzeķe ir katra bērna sapnis par to, kā viņš patiesībā gribētu izturēties.

 

Lindgrēne, Astrīda

Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal. Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lodā atkal

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Uz pavisam parastas mājas jumta pavisam parastā Stokholmas ielā dzīvo kāds kungs vārdā Karlsons. Aiz lielā dūmeņa paslēpies mazs namiņš, kurā viņš dzīvo. Karlsons, kas dzīvo uz jumta, ir labs draugs Brālītim, kas dzīvo ceturtajā stāvā. Vienā jaukā dienā Karlsons ņem un ielido pa logu pie Brālīša.

 

Lindgrēne, Astrīda

Madikena

Lasa Lidija Pupure, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 58 min.)

Jautrs stāsts par septiņgadīgu meiteni, kura izstrādā bezgala daudz visādu stiķu. Pat, ja Madikena pati neko neuzsāk, notiek jocīgas, brīžam pat traģiskas lietas.

 

Lindgrēne, Astrīda

Mēs – Sālsvārnas salas vasarnieki

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 31 min.)

Melkersonu ģimene no Stokholmas — tēvs ar četriem bērniem — vasaru pavada Sālsvārnas salā. Tā ir brīnumaina, notikumiem un piedzīvojumiem bagāta.

 

Lindgrēne, Astrīda

Mio, manu Mio

Lasa Baiba Gete, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 24 min.)

Buse ir bārenis, kuram daudz kā dzīvē trūkst. Tomēr zēnam piemīt bagāta iztēle, spēja ieiet pasakās un dzīvot fantāzijas tēlu pasaulē. Tā rakstniece apdāvinājusi nelaimīgo bērnu, lai izglābtu viņu no sastinguma un nāves, lai Buse iegūtu brīvību.

 

Lindgrēne, Astrīda

Ronja – laupītāja meita

Lasa Anta Krūmiņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 43 min.)

Grāmata par to, kā laupītāju vidē bērni ir tie, kas ar savu rīcību mudina pieaugušos saprast, ka īsta draudzība, mīlestība un savstarpējā izpalīdzība ir lielāks spēks nekā naids un konkurence.

 

Lindgrēne, Astrīda

Rūķītis Nilss Karlsons

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (2 st. 38 min.)

Rūķītis Nilss Karlsons uzaicina Bertilu paciemoties savā istabiņā zem grīdas, Liljonkvasta kungs krēslas stundā aizved Jēramu uz zemi, kuras nav, dzeguze Jautrule izlido no pulksteņa un sāk runāt. Bet tas nebūt vēl nav viss.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

 

Даррелл, Джеральд

Сад богов

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (6 ч. 25 мин.)

В повести «Сад богов» Джеральд Даррелл вновь возвращается к удивительным событиям, произошедшим с ним и его семьей на греческом острове Корфу, с героями которых читатели уже могли познакомиться в книгах «Моя семья и другие звери» и «Птицы, звери и родственники».

 

Тартт, Донна

Тайная история

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (20 ч. 29 мин.)

Действие романа разворачивается в небольшом колледже в Вермонте, куда девятнадцатилетний Ричард Пэйпен приезжает из Калифорнии изучать древнегреческий язык. Новые друзья Пэйпена — четверо молодых людей и одна девушка — умны, раскованны, богаты. Их дружба не выдерживает, однако, натиска современного мира. В веселой и сплоченной компании происходит убийство.

 

Хорнби, Ник

Мой мальчик

Читает Эдуард Тее, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (8 ч. 36 мин.)

Главный герой романа — обаятельный холостяк, не привыкший переживать по пустякам. Шикарная квартира, модная машина и никаких обязательств и проблем. Но неожиданная встреча с мальчиком Маркусом и настоящая любовь в корне меняют жизнь, казалось бы, неисправимого эгоиста.

 

Юске Яак

Забытый Таллинн

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (3 ч. 46 мин.)

Семь прогулок, которые автор начинает от средневековых городских ворот, повествуя об истории окраин, зданиях и событиях. Путеводитель Яака Юске с большим количеством фотографий и карт для путешествий по средневековому Таллинну рассказывает о неизвестном и помогает вспомнить забытое.

Sastādīja Beāte Vītola
LNerB KAN bibliotekāre

<< Atpakaļ