Novadpētniecības lasījumu cikla “Daugavpils mozaīka” noslēguma pasākums

No 2019. gada 9. janvāra līdz 13. februārim – sešu trešdienu garumā – Daugavpils filiālbibliotēka piedāvāja interesentiem novadpētniecības lasījumu ciklu “Daugavpils mozaīka”, kas bija veltīts Daugavpils un tajā dzīvojošu tautību vēsturei. Lasījumu cikla sagatavošanā tika izmantoti bibliotēkas novadpētniecības materiāli un krājums, un tas tika rīkots ar mērķi darīt pieejamu bagātīgu kultūrvēsturisku informāciju par Daugavpili, kura diemžēl nav pielāgota audio formātā vai Braila rakstā.

Novadpētniecības lasījumus kopumā apmeklēja 93 cilvēki, kuri izrādīja dzīvu interesi par Daugavpilī dzīvojošu tautību – krievu, latviešu, poļu, baltkrievu, ebreju, vāciešu, lietuviešu un čigānu – vēsturi, izzinot to caur interesantu un maz zināmu faktu, personību un notikumu prizmu.

Noslēdzot lasījumu ciklu “Daugavpils mozaīka”, bibliotēka aicina lasījumu cikla apmeklētājus un citus interesentus 27. februārī plkst. 14 uz tikšanos ar novadpētnieku, kolekcionāru un baltkrievu kultūrizglītības biedrības “Uzdim” līdzdibinātāju Nikolaju Pavloviču, kuram ir liela pieredze apslēptās mantas atrašanā un daudz interesantu stāstu pūrā.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja