Universālā izstāde “Pieskāriens” ieradusies Juglā

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā no 18. līdz 28. februārim būs eksponēta universāla izstāde “Pieskāriens”, kas pielāgota arī neredzīgiem apmeklētājiem. Šajā izstādē būs redzamas un aptaustāmas reljefa bildes, miniatūri modeļi, kas veidoti uz 3D printera, kā arī varēs noklausīties audio aprakstu par tiem.

Eksponātu autore ir biedrības “Socintegra” vadītāja Marija Kožarina, kura veidojusi arī dažādus uzrakstus Braila rakstā pilsētvidē un dabas takās. Marija, pirms uzrakstu veidošanas, vienmēr konsultējas ar Latvijas Neredzīgo bibliotēku par tekstu pareizību un iestājas par informācijas pieejamības kvalitāti. Tāpat viņa cīnās par to, lai informācijas pieejamības Braila rakstā noteikumus ievērotu visi, kas var tehnoloģiski nodrošināt to izveidi. Viņas entuziasms un ieinteresētība vizuālās informācijas nodošanā arī neredzīgiem Latvijas iedzīvotājiem ir apbrīnojama, tāpēc aicinām izmantot iespēju tikties ar viņu klātienē.

Sarunas ar Mariju Kožarinu notiks izstādes atklāšanas dienā, 18. februārī plkst. 15.00, Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Rīgā lasītavā.

Atnāciet un pieskarieties Rīgas arhitektūrai, tiltiem un citiem Rīgas pilsētas objektiem.

Atgādinām, ka izstādes atklāšanas laikā notiks fotografēšana un attēli var tikt ievietoti publiskajā telpā. Ja nevēlaties tikt fotografētam, lūgums pirms pasākuma par to informēt bibliotekāres.

Uz tikšanos 18. februārī plkst. 15.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā!

Informāciju sagatavoja
Gunta Bite