Februāris Balvu filiālbibliotēkā

Šomēnes bibliotēka saviem apmeklētājiem piedāvā dažādas literatūru popularizējošas izstādes.

Pieaugušajiem noteikti ik pa laikam vajag palasīt bērniem domātas grāmatas, lai atsvaidzinātu savu domāšanu un pasaules lietu kārtību. „Mūžs kā pasaka 2.februārī rakstniecei un stāstu ilustratorei Margaritai Stārastei aizritēja 105. dzimšanas diena. Rakstnieces darbi un skaistās ilustrācijas ir izauklējušas vairākas paaudzes. Lasot pasakas un vērojot zīmējumus, paveras liela fantāzija, un radošs redzējums ne tikai autores darbos, bet arī katrā lasītājā – vai tas ir bērns, vai jau pieaudzis cilvēks.

“Kārtībai jābūt,- teica tēvocis Kārlis un svieda arī pēdējo šķīvi pret sienu”
Humora pilno bērnu grāmatu autoram Ēriham Kestneram šomēnes 120. Rakstījis dzeju, prozu, lugas. Daudzi ir lasījuši slaveno grāmatu “Emīls un Berlīnes zēni”, arī “Divas Lotiņas”, “Punktiņa un Antons”. Šajā izstādē atradīsiet labu lasāmvielu gan audio formātā, gan parastajā iespiedrakstā!

Visu šo gadu, reizi ceturksnī, bibliotēkā būs izlikta literatūru popularizējoša izstāde “Ar grāmatu apkārt pasaulei”. Šomēnes tā veltīta Latvijas kaimiņzemēm – Lietuvai un Igaunijai. Turpmākās izstādes piedāvās materiālus par kādu citu reģionu un šo vietu rakstnieku darbus.

Informāciju sagatavoja Balvu filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Laicāne