Izstāde “Estepatās”

No 1. līdz 22. februārim Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā apskatāma neparasta, biedrības “Debesmanna” veidota foto un audio izstāde “Estepatās”, kuras mērķis ir runāt par jauno vecāku emocionālo veselību.

Talantīgā fotogrāfa Matīsa Markovska fotogrāfijās būs redzami vairāku sabiedrībā zināmu vecāku stāsti par to, ka bērna ienākšana ģimenē var ienest ne tikai daudz prieka un laimes mirkļus, bet arī var nozīmēt jaunus izaicinājumus, grūtības, vientulības un nespēka sajūtu, vai pat likt saskarties ar pēcdzemdību depresiju un piedzīvot savā dzīvē tumšākos mirkļus.

Debesmannas vadītāja Iveta Parravani, daloties par izstādes tapšanas ideju, stāsta: “Mums bija svarīgi uzsvērt, ka no malas ne vienmēr var redzēt tās patiesās cīņas, ko vecāki izcīna ikdienā. Aiz smaidošajām ģimenes bildītēm sociālajos tīklos, vai aiz vienmēr uzspēlēta laimīgās ģimenes tēla saviesīgos pasākumos, var būt arī vientulībā un sāpēs izraudāti okeāni, nespēks un izmisums, nespēja piecelties no gultas un sajūta, ka esi kā cietumā, no kura nevari izbēgt. Daudzi no mums nēsā tās maskas, ko sabiedrība no mums sagaida, un neuzdrošinās atklāt, ka ne vienmēr viss ir tik skaisti kā gribētos.

Foto izstāde “Estepatās” būs skatāma un klausāma (pie katras bildes katrs ir ierunājis savu dziļo stāstu, ko var noklausīties vērojot bildi) līdz pat 22. februārim Latvijas Neredzīgo bibliotēkā, Strazdumuižas ielā 80, Rīgā, lai pēc tam dotos ceļā uz citām Latvijas pilsētām.

Teksts : Debesmanna.com

Mīļi gaidīti!