Dzintras Žuravskas grāmatu izstāde Rēzeknē

Vēlot Jaunajā gadā izlasīt daudz jaunu grāmatu, Rēzeknes filiālbibliotēka janvārī bibliotēkas lietotājus aicina apmeklēt literatūru popularizējošas izstādes.

No 7.janvāra līdz 18.janvārim bibliotēkā pieejama grāmatu izstāde “Cilvēku raksturu atklāsmes Dzintras Žuravskas romānos”, kas veltīta lasītāju iemīļotās rakstnieces 80 gadu jubilejai.

Rakstnieces Dzintras Žuravskas (1939) literārais mantojums ir plašs un daudzpusīgs: dzeja, stāsti, dokumentāli darbi, vēsturiski darbi, romāni, kriminālromāni, stāsti bērniem un pusaudžiem. Daudzi dzejoļi pārtapuši dziesmās, piemēram, Ērika Ķiģeļa komponētā “Līvu” dziesma “Svētelis”.

Romānos un stāstos atklājas precīzs vēstures atspoguļojums dažādos laika griežos, cilvēku raksturi un likteņi, risinātas asas morāli ētiskas problēmas – par gļēvulību un nodevību, garīgu izturību un godīgumu, par cilvēku izdarītām kļūdām, par ko bieži nākas atbildēt.

2007.gadā Dzintra Žuravska piedalījusies Pasaules un Eiropas Neredzīgo savienības organizētajā Starptautiskajā eseju konkursā Braila rakstā un saņēmusi galveno balvu par eseju “Gaismas pielietā tumsā”  (http://literatura.lv/autors/Dzintra-Zuravska/25557).

Eseju “Gaismas pielietā tumsā” iespējams izlasīt Latvijas Neredzīgo biedrības izdotajā žurnālā “Rosme” (2008.g.  Nr.2), kā arī interneta vietnē http://www.lnbiedriba.lv/lv/pakalpojumi/zurnals-rosme/arhivs/2008/nr-2-2008/gaismas-pielieta-tumsa/.

No 21.janvāra līdz 31.janvārim bibliotēka piedāvās tematisku izstādi “Ziemīgas idejas rokdarbiem”, kur būs apskatāmas grāmatas par rokdarbiem.

Laipni aicināti izvēlēties labu grāmatu ziemīgiem vakariem!

 

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

<< Atpakaļ