Izšūtu gleznu izstāde “Dvēseles krāsas”

Daugavpils filiālbibliotēka no 7. līdz 25. janvārim aicina iepazīties ar izstādi “Dvēseles krāsas”, kurā aplūkojamas vājredzīgas rokdarbnieces Tamāras Dorofejevas darinātās gleznas krustdūriena un pērlīšu izšuvuma tehnikā.

Tamāra Dorofejeva ir neparasti gaiša un daudzpusīga personība – kaislīga rokdarbniece, dzejniece un sabiedriskā aktīviste, kura nestāv malā, bet enerģiski iesaistās dažādu nevalstisko organizāciju darbībā, tostarp arī Latvijas Neredzīgo biedrības Daugavpils teritoriālās organizācijas valdes darbā. Uzaugusi un daudzus gadus pavadījusi Daugavpilī, Tamāra tagad dzīvo un aktīvi darbojas Dagdas novadā, kur par savu pilsonisko un sabiedrisko darbību 2018. gadā saņēmusi apbalvojumu “Gada cilvēks”.

Tamāras Dorofejevas pūrā ir gandrīz 80 dažāda izmēra izšūtu gleznu, kurās tematiski dominē krāšņi ziedu motīvi un svētbildes, kas attēlo Dievmāti un dažādus svētos. Izstādē “Dvēseles krāsas” ir iespējams aplūkot gandrīz 30 darbu, turklāt izstādes apmeklētājiem piedāvāts iejusties Šerloka Holmsa lomā un mēģināt atrast eksponātu vidū vienu īpašu darbu, kuru autore izšuvusi ar vilnas diegiem.

Izstādes atklāšanas pasākums un tikšanās ar gleznu autori, kura turklāt ir brīnišķīga stāstniece, notiks šī gada 11. janvārī plkst. 13. Uz tikšanos!

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja