Audiogrāmatu jaunumi decembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

 

Belševica, Vizma

Nelaime mājās

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, digitāls audio (4 st. 29 min.)

Šajā stāstu krājumā apkopoti seši humoristiski stāsti, kuros komiskais mijas ar traģisko. Krājumā iekļauti stāsti- „Burbeķīša”, „Trīs mārciņas cīsceņu”, „Baltā sieva”, „Nelaime mājās”, „Pēcpusdiena ar bērniem”, „Tās dullās Paulīnes dēļ”. Visur darbojas asprātīgi mūsdienās noskatītu cilvēku tipi. Tie ir spilgti portreti, kuros raksturīgākie vaibsti izcelti tumšākos ēnojumos.

 

Eglītis, Anšlavs

Līgavu mednieki

Lasa Ingrīda Andriņa, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 18 min.)

“Trīsdesmito gadu Rīga… Kādā no ielām majestātisks un varens slejas ciļņiem un skulptūrām, torņiem un tornīšiem rotāts nams. Tas pieder bagātajam Surģeniekam, tur notiek balles un pieņemšanas, viesības un kāršu partijas, skan viesu runas un asprātības, šķind glāzes, vārdu sakot, pulsē dzīve. Kurš gan nealkst dzīvot? Un tāpēc uz Surģenieka namu tiecas jaunieši, un tur ne gluži aicināti, ne saukti salasās vairāki jauni cilvēki, ko Anšlavs Eglītis zobgalīgi dēvē par līgavu medniekiem..”, literatūrzinātnieks Viktors Hausmanis.

 

Gailīte, Skaidrīte

Tu esi viens no mūžības

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 52 min.)

Divdesmitā gadu simteņa skarbums netaupa nevienu. Arī Valdmaņu dzimtu, kas mīt pašā Leišmalē pie Aknīstes. Karu un politikas asie virpuļi Valdmaņu vecāko dēlu Jāni arvien iemet vissmagākajās situācijās. Vai šis taisnīgais un gudrais vīrs – vienlaikus gan karavīrs, gan skolotājs – prot atrast izeju? Dziļais humānisms, pārāk lielā ticība labajam iznīcina viņu pašu un sagādā ciešanas ģimenei.

Stipras un garā bagātas ir arī šī neparastā cilvēka mūža sievietes. Kaislīgas, gudras un uzticīgas.

 

Jundze, Arno

Sarkanais dzīvsudrabs

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 8 min.)

Viduslaiku karaļi alka iegūt īpašumā alķīmiķu daudzināto filozofu akmeni, jo tas solīja mūžīgu jaunību, laimi un bagātību. 20. gadsimta 90. gados vēsture atkārtojās daudz vienkāršāk — nekādu slepenu mācību vai aizplīvurotu mājienu. Ļautiņi primitīvi dzinās pakaļ padomju izlūkdienestu iztēlē radītajam sarkanajam dzīvsudrabam — izdomātai brīnumvielai, kas garantētu tā īpašniekam pasaules kundzību. Vēl vairāk bija tādu, kas vienkārši dzīvoja, gribēja būt laimīgi un mīlēt. Laikmetu griežos bruka sapņi un ilūzijas — nepazaudēt sevi un pašcieņu izrādījās ļoti grūti. Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.

 

Melgalve, Ieva

Mirušie nepiedod

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 12 min.)

Mazas kalnu pilsētiņas mieru un labklājību nodrošina magi, kas bez pūlēm valda pār vienkāršo cilvēku prātiem. Tad pilsētā ierodas noslēpumainā svešzemju ceļotāja Vega. Jau nākamajā rītā viņa tiek atrasta netālu no sudraba raktuvēm blakus mirušam magam. Ja tā ir slepkavība, tad Vega nav vienīgā aizdomās turamā – bet, šķiet, vienīgi viņa pati vēlas noskaidrot, kas patiesībā noticis. Arvien jauni notikumi atklāj gan senus nodarījumus, gan jaunas kaislības.

 

Melgalve, Ieva

Mēness teātris

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 28 min.)

Zinātniskās fantastikas romāns, ko varēs izbaudīt ne vien žanra cienītāji, bet ikviens lasītājs, kam patīk intelektuāli izaicinājumi. Romāna galvenie varoņi – aktieri milzīgā teātrī – ir būtnes bez savas identitātes, kuru dzīve seko iepriekš uzrakstītiem scenārijiem. Vai ir iespējams šo scenāriju lauzt – un kāda ir cena, kas par to jāmaksā? Kam ir iespējams uzticēties šajā pasaulē, kurā valda skatuves likumi un bezpersonisks mākslīgais intelekts? Un kas notiek tad, ja mehāniska būtne sāk apzināties sevi?

 

Raščevska, Ilga

Norakstītie

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 24 min.)

Valdone ir mazs pagastiņš uz novadu robežas un dzīve te rit līdzīgi kā jebkurā citā vietā Latvijā. Romānā atklājas četru ģimeņu likteņi. Tik dažādas dzīves kā slikti satīti dzijas kamoli, –saņerkstījušās, sapinušās, kožu saēstas; neko lāga no tādiem vairs nenoaudīsi. Taču reizēm kaut kas izjauc ikdienas ritmu un tikai tad ieraugām, cik pārsteidzoši daudz ir vienkārši izmestā, noliegtā un nesakārtotā tajā, ko sauc par dzīvi. Varbūt kaut ko vēl var savākt, izvērtēt vai saglābt. Kamēr nav par vēlu.

 

Sēle, Laimdota

Mūsu mīlestības gadsimts

Lasa Dzidra Liepiņa, 2000. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 21 min.)

Latviešu tautas ciešanu un mīlestības gadsimta pārstāsts, kas radies, izsekojot divu dzimtu likteņu līkločiem un krustpunktiem.

 

Ulberga, Kristīne

Tur

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 53 min.)

“Šī ir grāmata par teritoriju, kur pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados – okupācijas stagnācijas zenītā – bija iespējams uzturēties ikvienam. Ja vien cilvēks spēja izdarīt izvēli. Alternatīvā dzīve kā brīvības ilūzija, iekšējā dzīve – kā brīvības slēdzene. Grāmata, kas nerotaļājas ar laikmeta ainiņām un butaforiju, bet ietiecas cilvēka pamatos, būtībā.” Gundega Repše

 

Zālīte, Māra

Paradīzes putni

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 28 min.)

Māras Zālītes autobiogrāfiskais romāns “Pieci pirksti” (2013), ieguvis ne tikai plašu lasītāju, bet arī profesionāļu atzinību. Māra Zālīte saņēmusi gan Lielo lasītāju balvu, gan Latvijas literatūras gada balvu. Autore bija solījusi turpinājumu. Nu šis brīdis ir pienācis – lasītāji saņem romāna “Pieci pirksti” otro grāmatu “Paradīzes putni”. Jaunā prozas darba grodā dramaturģija un precīzās poētiskās detaļas spilgti un nepielūdzami tēlo aprakstīto laikposmu, kas desmitgadīgajai Laurai ir vienīgā realitāte, kurā augt, pieaugt un meklēt patiesību.

 

Ārzemju literatūra

 

Doils, Arturs K.

Etīde purpura toņos

Lasa Una Jansone, Ideju Forums 2007. gada ieraksts, digitāls audio (12 st. 38 min.)

Šis ir pirmais rakstnieka stāsts par slaveno Šerloku Holmsu. Viss sākas 1881. gadā, kad doktors Vatsons meklē apmešanās vietu Londonā. Viens paziņa zina teikt, ka kāds Šerloks Holmss meklē dzīvokļa biedru, un slavenie tēli iepazīstas. Holmsa īpašo izmeklēšanas un noziegumu risināšanas spēju apburts, Vatsons nolemj pievienoties slavenajam detektīvam mīklu minēšanā.

 

Dostojevskis, Fjodors

Idiots

Lasa Mārtiņš Daugulis, Ideju Forums 2008. gada ieraksts, digitāls audio (29 st. 07 min.)

Romāns četrās daļās. Aizraujošs stāsts par traģisku kaisli, kas saistīta ar tirgotāja Parfena Rogožina, bijušā bagātā augstmaņa mīļāko Nastju Fiļipovnu un “ideālā cilvēka” kņaza Ļeva Nikolajeviča Miškina — bezpalīdzīgu idiotu, iekāres un ļaunuma pasaulē, vēstot par to, ka līdzjūtība, iespējams, ir vienīgais likums cilvēciskai esamībai.

 

Elkota, Luīza M.

Labās sievas

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 28 min.)

Psiholoģiskajā romānā “Labās sievas” autore attēlo pašas pieredzē sakņotu dzīves modeli. Tēva un mātes dzīves paraugs kļūst par Mārču ģimenes četru meitu dzīvē. Mātes stingrās un reizē maigās rokas vadīta, “mazo sieviešu” bērnības pasaule pārtop “labo sievu” lielajā dzīvē. Tas ir romāns par mātes un meitu attiecībām, kur ģimene ir dārgums visām māsām gan priekos, gan bēdās.

 

Gulvogs, Olavs

Tas sākās Jāņu naktī

Lasa Dzidra Liepiņa, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 26 min.)

Romāna darbība risinās Norvēģijā 18. gadsimtā. Lielsaimnieka meita Truje iemīl iebūvieša dēlu Grimu un pretēji tēva gribai iziet pie mīļotā cilvēka. Dzīves apstākļi tomēr sarežģās tā, ka Truje ar četriem bērniem atgriežas tēva mājās.

 

Heilijs, Arturs

Vakara ziņas

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (25 st. 02 min.)

Kad TV ziņu vadošā diktora Kroforda Slouna sieva, dēls un tēvs tiek mīklainā veidā nolaupīti, viņa dzīve pilnīgi pārvēršas. Viņš lūdz Hariju Pārtridžu – savu draugu un sāncensi vēl kopš Vjetnamas kara laikiem – uzņemties šīs operācijas vadīšanu. Turklāt Džesika, Kroforda sieva, ir vienīgā sieviete, ko Harijs Pārtridžs jelkad mīlējis.

 

Konsaliks, Heincs G.

Skaistā ārste

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (15 st. 01 min.)

Darbība norisinās ogļraču pilsētiņā. Romānā spilgti attēlota strādnieku bīstamā ikdiena, kas bieži saistīta ar negadījumiem ogļu raktuvēs. Darbs cieši savijies ar mīlestības līkločiem.

 

Kristi, Agata

Likteņa vārti

Lasa Una Jansone, Ideju Forums 2018. gada ieraksts, digitāls audio (7 st. 34 min.)

Tomijs un Tapensa Beresforda nupat ir kļuvuši par lepniem vecas mājas īpašniekiem. Kopā ar īpašumu viņi ir mantojuši arī antīkas grāmatas, kurās atrod pavedienu, kas mudina uzsākt kādas nāvējošas saindēšanās izmeklēšanu sešdesmit gadus pēc notikuma.

 

Linka, Šarlote

Izvēle

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 27 min.)

Patiesībā Simons kopā ar abiem bērniem ir nodomājis nosvinēt mierīgus Ziemassvētkus Dienvidfrancijā. Taču viss izvēršas pavisam citādi. Vīrietis gluži nejauši iepazīstas ar pagalam panīkušu meiteni Natāliju. Simonam Natālijas kļūst žēl, un viņš tai piedāvā savu palīdzību, nenojauzdams, ka līdz ar šo izvēli ievilks sevi briesmīgos notikumos, kuru pēdas stiepjas līdz pat Bulgārijai.

 

Tvens, Marks

Konektikutas jeņķis karaļa Artūra galmā

Lasa Jānis Ābols, 1991. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 51 min.)

Uzņēmīgais jeņķis, gūstot galvas traumu kādā kautiņā, nokļūst no Konektikutas 19.gs. beigām uz karaļa Artūra galmu. Pateicoties amerikāņa entuziasmam, bruņinieki un augstmaņi, burvji un mūki, jaunavas un tauta sāk pierast pie civilizācijas priekšrocībām.

 

Vudhauzs, Pelhalms G.

Strihnīns zupā

Lasa Uldis Deisons, 1997. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 20 min.)

Humoristisku stāstu krājums. Tajos asprātīgi attēlotas ainas no cilvēku dzīves, viņu piedzīvojumi un rīcība dažādās dzīves situācijās.

 

Zimmels, Johanness M.

Dievs sargā mīlētājus

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 21 min.)

Divu cilvēku dzīvē un mīlestībā ielaužas pagātne. Vai iespējams dzīvi sākt no jauna, piedodot nodevību un attaisnojot pat slepkavību?

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

 

Širmanis, Jānis

Pīkstīte: krēslas stundu stāsti Mārītei

Lasa Daina Lorence, 1990. gada ieraksts, digitāls audio (3 st. 46 min.)

Pasaka par mazo, balto, zinātkāro un drosmīgo pelīti Pīkstīti. Pasaka, ko tētis stāsta savai slimajai meitiņai Mārītei. Viņš stāsta, ka ārā saticis neparasto pelīti un iemācījies viņas valodu. Pīkstīte dzīvo Gaujas krasta aplokā kopā ar tēti Ūsaini un māmiņu Čiepsti. Izpētījusi melnā strazda māju, pelīte ierosina, lai Mārītes tētis viņai uzbūvē tādu pašu māju ar plašu virtuvi, guļamistabu un ēdamistabu.

 

Ārzemju literatūra

 

Roulinga, Džoanna Ketlīna

Harijs Poters un uguns biķeris

Lasa Kristīne Sadovska, 2002. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (24 st. 39 min.)

Harijs Poters ir neparasts zēns. Ne velti viņu pazīst visā pasaulē – viņš ir vienīgais, kam spēkojoties ar pašu Lordu Voldemortu, izdevies palikt dzīvam. Taču priecāties ir pāragri – Tumsas Pavēlnieks vēlas atgriezties un atgūt zudušo godību. Ceturtais gads Cūkkārpas skolā Harijam sagādās ne vienu vien pārsteigumu un pārbaudījumu – kā nekā atcelts ir pat gadskārtējais skolas Kalambola turnīrs. Kas tie ir par pārsteigumiem – pagaidām ir Burvestību ministrijas noslēpums.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

 

Рубина, Дина

Бабий ветер

Читает Кристина Кокина, запись 2018 года, 1 компакт-диск (6 ч. 59 мин.)

В центре этой, книги – Женщина. Героиня, в юности – парашютистка и пилот воздушного шара, пережив личную трагедию, вынуждена заняться совсем иным делом в другой стране: она косметолог, живет и работает в Нью-Йорке.

 

Sastādīja Beāte Vītola
LNerB KAN bibliotekāre

<< Atpakaļ