Janvāris Balvu filiālbibliotēkā

Jaunais gads iesācies ar divām izstādēm.

Pirmā izstāde “Cilvēks, kas tumsā nesa gaismu” veltīta franču tiflopedagogam un izgudrotājam Luijam Brailam, kuram šogad svinam 210 gadu jubileju. L. Brails 1829. gadā izgudroja Braila rakstu – rakstības veidu, kuru izmanto, lai varētu rakstīt un lasīt, izmantojot tausti. Cilvēki lasa tekstu, taustot izciļņus grāmatas lappusē. Pirmā grāmata Braila rakstā iznāca 1829. gadā. Pēc desmit gadiem iznāca arī grāmata, kura bija veltīta Braila raksta metodikai un pielietošanai. 1852. gadā L. Brails nomira no tuberkulozes. Divus gadus pēc viņa nāves Braila raksts tika oficiāli atzīts par starptautisko neredzīgo rakstu. Šogad aprit 190 gadi, kopš izgudrots Braila raksts. Braila raksta latviešu alfabētu izstrādājuši skolotājs P.Eihe un A.Rutkis 1922. gadā.

Otra izstāde “Kā saule saulgrieze debesīs zied, es nespēju turēt savas sirdsdurvis ciet” veltīta lasītāju iemīļotajai rakstniecei Dzintrai Žuravskai, kura šomēnes svinēs 80. dzimšanas dienu. Rakstnieces literārais mantojums ir plašs un daudzpusīgs: stāsti, dokumentāli darbi, dzeja, vēsturiski darbi, romāni, kriminālromāni, stāsti bērniem un pusaudžiem.

Visi laipni aicināti.

Informāciju sagatavoja Balvu filiālbibliotēkas vecākā bibliotekāre Ilona Laicāne