3.decembris –Starptautiskā diena cilvēkiem ar invaliditāti

3. decembrī ir Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Starptautiskā diena cilvēkiem ar invaliditāti (United Nations International Day of Persons with Disabilities). Katru gadu tā tiek atzīmēta visā pasaulē jau kopš 1992. gada, bet Latvijā – no 1994.gada. Katram gadam tiek noteikta konkrēta tēma. Šī gada tēma ir “Iespēju stiprināšana personām ar invaliditāti un iekļaušanas un vienlīdzības nodrošināšana”. Šī tēma ir vērsta uz to, lai personām ar invaliditāti tiktu nodrošināta integrējoša, taisnīga un ilgtspējīga attīstība, kas paredzēta ANO Ilgtspējīgas attīstības programmā -2030.

„Rīgas pašvaldības iedzīvotajiem – cilvēkiem ar invaliditāti, kuri vēlas, bet kuriem ir grūtības saviem spēkiem atrast piemērotu darbu, tiek organizēts nodarbinātības atbalsta pakalpojums, kura mērķis palīdzēt meklēt un atrast sev piemērotu darbu. Pakalpojumu  var saņemt cilvēki ar redzes, dzirdes un runas traucējumiem, kā arī ar iekšējo saslimšanu izraisītu invaliditāti (izņemot ar garīga rakstura traucējumiem vai psihiskām saslimšanām). Lai saņemtu pakalpojumu cilvēkam vispirms jāvēršas Rīgas Sociālā dienesta teritoriālajā centrā pēc dzīves vietas un jāiesniedz iesniegums par nodarbinātības atbalsta pakalpojuma saņemšanu. Sociālais darbinieks sadarbībā ar klientu sastādīs sociālās rehabilitācijas plānu un izsniegs norīkojumu pakalpojuma saņemšanai. Saņemot šo pakalpojumu netiek izvērtēti klienta ienākumi un materiālais stāvoklis.
Nodarbinātības atbalsta pakalpojumu Rīgā sniedz nodibinājums Invalīdu un viņu draugu apvienība „Apeirons”, kurš ir atvēris Nodarbinātības atbalsta centru ar devīzi: „Mēs palīdzēsim atrast piemērotu darbu un uzlabot savu labklājību un dzīves kvalitāti!” Pakalpojums ir domāts Rīgā dzīvojošajiem invalīdiem” (Rīgas Domes Labklājības departaments).

 

Informāciju sagatavoja Dzintra Isajeva
LNerB LAN vec. bibliotekāre

<< Atpakaļ