Audiogrāmatu jaunumi novembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Guļevska, Lia

Dzene, Lilija

Jānis Kubilis. Kad gadiem es pāri skatos…

Lasa Vilnis Bīriņš, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 22 min.)

Grāmatu saturiski veido divas daļas. Pirmās daļas autore ir Lia Guļevska (dz. 1944) un tajā stāstīts par leģendārā aktiera Jāņa Kubiļa (dz. 1923) bērnību, skolas gadiem, jaunību un arī par aktiera teātra gaitām. Otro grāmatas daļu veido teātra kritiķes Lilijas Dzenes (1929–2010) rakstītais grāmatā “Aktiera Jāņa Kubiļa atbildes”, ko izdevis apgāds “Liesma” 1984. gadā. Grāmatā apkopoti arī aktiera laikabiedru viedokļi un atdzinumi, kā arī paša Jāņa Kubiļa pārdomas par dzīvi.

 

Judina, Dace

Gredzens

Lasa Andra Jākobsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 53 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas otrajā grāmatā Katrīnas un Mārtiņa attiecības nonākušas krīzes punktā, tomēr viņa piekrīt ielūgumam piedalīties lielajā rudens ražas talkā un Kalēju dzimtas saietā. Atradums iekustina neapturamu pagātnes notikumu lavīnu. Nekas nav tā, kā šķitis no malas. Kalēju skapjos grab krietns pulks baismīgu skeletu, kas varētu atklāt gadu desmitiem un simtiem rūpīgi slēpto patiesību par varmācību, nodevību, alkatību, nāvējošām kaislībām un… arī par mīlestību

 

Judina, Dace

Kad klusums kliedz

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 27 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas trešajā grāmatā remontējot Ozolu veco māju, Katrīna un Kaspars pat nespēj iedomāties, kurp viņus aizvedīs Kaspara studiju biedra negaidītais telefona zvans. Uzņemoties pētīt svešas dzimtas likteņus, tu neesi pasargāts ne no svešiem, ne no paša skeletiem. Var gadīties, ka tas, ko līdz šim esi zinājis par savējiem, pēkšņi sabrūk kā trausls kāršu namiņš, un viss jābūvē no jauna. Caur sāpēm, noliegumu un skaudru patiesības filtru. Ko darīt, ja viens tuvinieks bijis vainīgs otra nāvē, bet trešais izrādās izbijis čekists, ziņotājs un mierīgo iedzīvotāju slepkava? Ko darīt, ja ar politiku un varu piesegtā iekāre, greizsirdība un alkatība iznīcinājusi vairākas paaudzes?

 

Judina, Dace

Septiņi vakari

Lasa Andra Jākobsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 19 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas pirmajā grāmatā Katrīna un Mārtiņš ierodas nesen nopirktajās “Ozolu” mājās, kas noslēpušās dziļi mežā. Pārkāpjot vecā nama slieksni, viņi atrod vecu mājasgrāmatu un nonāk it kā citā dimensijā – pazūd laiks, un nākamajās septiņās dienās jaunieši piedzīvo biedējoši reālas atklāsmes par to, kas pēdējo divsimt gadu laikā noticis ar šo māju un tās saimniekiem. Septiņi “Ozolos” pavadītie vakari izmaina jaunā pāra dzīvi, pārbauda viņu jūtu stiprumu un atsedz kāda rūpīgi glabāta noslēpuma plīvuru.

 

Judina, Dace

Uzraksti man… vakar

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 26 min.)

Latviešu rakstnieces Daces Judinas (dz. 1970) sērijas “Latvijas simtgades romāni” tetraloģijas noslēdzošajā grāmatā savijas Ozolu, Kalēju, Nordenu, Ziemeļu, Balto, Legzdiņu, Tillmaņu un Locānu dzimtu likteņu epizodes, apliecinot – māju un cilvēku stāstiem nav sākuma un beigu.

 

Kolbergs, Andris

Nekas nav noticis

Lasa Dzidra Liepiņa, 1988. gada ieraksts, digitāls audio (11 st. 53 min.)

Latviešu rakstnieks un scenārists, detektīvžanra romāna meistars Andis Kolbergs (dz. 1938) savā darbā raksta par padomju laiku pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados.

Aleksis, kārtējo kontrabandas Panasonic transportējot uz komisijas veikalu, pa ceļam iebrauc psihiatriskajā slimnīcā pēc māsas, kura tur atradusies jau divus gadus kopš mātes, veikala vadītājas, pašnāvības. Imaldai acu priekšā visu laiku ir no gaiteņa gala redzamais vaļējais istabas logs, mātes rītakleitas stūris un nepazīstama vīrieša roka uz durvju stenderes ar cipariem 1 9 3 2 uz pirkstiem…

 

Stradiņš, Jānis Ivars

Lēdijas Šarlotes Geskelas nolaupīšana

Lasa Uldis Deisons, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 21 min.)

Latviešu rakstnieka Jāņa Ivara Stradiņa (1943–2008) detektīvromānā kāds latviešu gleznotājs Leons Freidenfelds viesodamies pie mātesmāsas Londonā iepazīstas ar vientuļu meiteni Džeinu Stounu. Šajā laikā Anglijas galvaspilsētas sabiedrību pārsteidz negaidīta vēsts – nolaupīta lorda Džona Geskela jaunā un skaistā sieva Šarlote. Džeinai, kas nonākusi finansiālās grūtībās, lorda piesolītais atalgojums liek izmēģināt laimi, un kopā ar gleznotāju viņa aizrautīgi ņemas izmeklēt lietu. Nemaz neapjauzdama, ka runa ir par…

 

Treimanis, Gunars

Tur prieks ar bēdām kopā savērpts… Impresijas par teātrī satiktajiem cilvēkiem

Lasa Aivars Bogdanovičs, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 19 min.)

Latviešu teātra kritiķa Gunara Treimaņa (1931–2008) grāmata ir atsauce uz viņa dzīves spilgtākajiem teātra iespaidiem: pa daļai tās ir atmiņas, portreti, pa daļai impresijas par vērojumiem ikdienā. Par atmosfēru, kuru autors izjutis, strādājot gan divos teātros, gan Radio un TV, gan regulāri fiksējot izrādes recenzijās.

Ārzemju literatūra

Jangs, Viljams P.

Būda

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 26 min.)

Kanādiešu rakstnieka Viljama P. Janga pirmais darbs – romāns “Būda” ir autora atskārsme par to, kā darbojas Dievs.

Brīvdienu laikā tiek nolaupīta Makenzija Alena Filipa jaunākā meita Misija. Pēc četriem gadiem Makenzijs joprojām nav samierinājies ar traģisko notikumu. Kādu dienu viņš saņem mīklainu zīmīti, kuru it kā ir rakstījis pats Dievs… Turpmākie notikumi maina Makenzija dzīvi uz visiem laikiem…

 

Klementa, Dženifera

Lūgšanas par nolaupītajām

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 37 min.)

Rakstnieces, žurnālistes un starptautiskā “PEN” kluba pašreizējās prezidentes Dženiferas Klementas (dz. 1960) romāna “Lūgšanas par nolaupītajām” galvenā varone Leididī Garsija Martinesa un viņas draudzenes Paula, Marija un Estefani uzaug mūsdienu Meksikā, kalnu ciematiņā netālu no Akapulko starp kukurūzas un magoņu laukiem. Te, kalnos visa vara pieder narkokarteļiem un likumus raksta vīri melnos džipos. Amerikāņu autores stāsts atspoguļo skarbo un necilvēcisko realitāti, kur meitenes dzīvībai ir maza vērība, kur ciemata iedzīvotājiem ir iespēja paklausīt, vai arī mirt.

 

Loiko, Sergejs

Reiss

Lasa Ilvars Jansons,2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 49 min.)

Romāna pamatā ir pirms četriem gadiem Ukrainas gaisa telpā notriektās Malaizijas aviokompānijas pasažieru lidmašīnas “Boeing” reisa “MN-17” katastrofa, kurā gāja bojā ap 300 cilvēku.

 

Stīla, Daniela

Tikai viena vasara

Lasa Dzidra Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 51 min.)

Pasaulē populārās un latviešu iemīļotās amerikāņu rakstnieces Danielas Stīlas (dz. 1944) romāns stāsta par ģimeni, kurai vajadzētu būt laimīgai – Daienai ir glīts, labs vīrs Marks, eleganta māja Sanfrancisko un meita Pilāra, kura drīz vien jau būs pieaugusi. Tomēr Daienu gremž dīvaina nepiepildītības sajūta, un priekšā ir viņas vienmuļās, rūpīgi izplānotas dzīves trīsdesmit astotā vasara, kurā pēkšņi mainīs visu, padarot Daienu par sava likteņa noteicēju.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Ārzemju literatūra

Roulinga, Džoanna Ketlīna

Harijs Poters un Azkabanas gūsteknis

Lasa Kristīne Sadovska, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 10 min.)

Trešā grāmata britu rakstnieces Dž. K. Roulingas (dz. 1965) romānu sērijā par mazo burvi Hariju Poteru. Harijs Poters ar draugiem Ronu un Hermioni atgriežas Cūkkārpas Raganības un burvestību arodskolā, lai uzsāktu trešo mācību gadu. Viņi satiek izbēgušu Azkabanas cietumnieku Sīriusu Bleku un Attārpotājus, kuru uzdevums ir sargāt skolēnus. Harijam jāatklāj Sīriusa pagātne, kurā viņš atrod norādes arī uz savu noslēpumiem tīto pagātni.

 

Tolkīns, Džons Ronalds Rūels

Hobits jeb Turp un atpakaļ

Lasa Valda Drulle, 1992. gada ieraksts, digitāls audio (13 st. 34 min.)

Pasaulslavenais angļu rakstnieks Džons Ronalds Rūels Tolkīns (1892–1973) izdomāja pasaku būtni hobitu, kas augumā ir pavisam īsi, vēl mazāki par rūķiem, ciena kārtīgas maltītes un pēc dabas ir miermīlīgi.

Šajā aizraujošajā piedzīvojumā iepazīsimies ar Hobita Bilbo, burvja Gendalfa un trīspadsmit rūķu ceļojumu uz pūķa Smoga valstību, kurš pirms daudziem gadiem nolaupījis rūķu dārgumus.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Маринина, Александра

Бой тигров в долине

Читает Кристина Кокина, запись 2018 года, 1 компакт-диск (15 ч. 47 мин.)

Упав с балкона одного из московских домов, насмерть разбилась молодая девушка Екатерина Аверкина. Многие соседи, гулявшие в этот момент во дворе, видели, как Катю столкнула вниз ее старшая сестра Наташа. Наташа в шоке – во время трагедии она… гуляла по Москве со своим молодым человеком Ленаром! Однако делом Аверкиной-старшей заинтересовались адвокат Виталий Кирган и оперуполномоченный Антон Сташис. В ходе расследования они обнаруживают неожиданные факты, которые в конце концов приведут их к ошеломляющей разгадке…

 

Юске, Яак

Хроника забытой Нарвы

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (3 ч. 32 мин.)

Эта книга о том, какой была прежняя Нарва, как она рождалась и преображалась, кто здесь жил и какой след оставил в истории города.

Автор приглашает читателей совершить вместе с ним пять прогулок, каждая из которых начинается от не существующих ныне средневековых городских ворот. Прогулки завершаются у исторически значимых объектов в окрестностях Нарвы, в том числе в Нарва-Йыэсуу (Усть-Нарве).

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ