Krēslas stundas lasījumi

Ziemeļvalstu literatūras nedēļas ietvaros 16.novembrī plkst.15.00 bibliotēka Rīgā aicina ikvienu interesentu uz krēslas stundas lasījumiem.

Gada vistumšākajā laikā publiskajās un skolu bibliotēkās Ziemeļvalstīs un Baltijas valstīs vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. 2018.gadā Ziemeļvalstu literatūras nedēļas tēma – Ziemeļvalstu varoņi. Varoņi Ziemeļvalstu literatūrā mainās līdz ar sabiedrību. Varoņi sastopami gan senajās islandiešu sāgās, gan mūsdienu romānos.  Šogad pieaugušo lasītāji tiek aicināti iepazīties ar islandiešu rakstnieka Eināra Maura Gudmundsona grāmatu ,,Islandes karaļi”.

Šī grāmata stāsta par izdomāto Knudsenu dzimtu, kas apmetusies uz dzīvi nelielajā zvejnieku pilsētiņā Tangavīkā. Pilsētā iemājo visa pasaule ar tās bēdām un priekiem, nāvi un dzīvību, bailēm un drosmi. Priekšplānā vienmēr ir kāds no Knudseniem un šī mazā vieta kūsā no pilsētu mēriem, makšķerēšanas čempioniem, kapteiņiem, krāpniekiem un matemātikas ģēnijiem. Romāna nosaukums var likties paradoksāls, jo Islandei nekad nav bijis savs karalis. Kas ir šie mazie Islandes karaļi?

Atnāciet un uzzināsiet!

Pasākumā iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja
Vija Circāne