Novembris Daugavpils filiālbibliotēkā

Svētku norisēm bagātais novembris ir klāt, un Daugavpils filiālbibliotēka piedāvā lasītāju izvēlei vairākus pasākumus, ar kuru palīdzību tuvāk iepazīt un izzināt savu valsti, tās simbolus, vēsturi un kultūru.

No 12. līdz 30. novembrim bibliotēkā var iepazīties ar tematisku izstādi “Kultūras kanons – Latvijas dārgumu lāde”, kurā no 99 Latvijas Kultūras kanona vērtībām ar dažādu informācijas resursu palīdzību pārstāvēta 21 vērtība – pa trim kanona vērtībām katrā no septiņām kultūras nozarēm (mūzika, kino, literatūra, tautas tradīcijas, skatuves māksla, vizuālā māksla, arhitektūra un dizains). Izstādē eksponētas grāmatas audio formātā un parastajā iespiedrakstā, mūzikas ieraksti, publikācijas par kanona vērtībām periodikā, arī audiožurnālā “Doma”.

Kā minēts Latvijas Kultūras kanona mājaslapā: “Kanons ir kā brilles, caur kurām ieraudzīt Latviju un Latvijas vērtības. Kā durvis, pa kurām ienākt Latvijas kultūras bagātību krātuvē. Kā izdzīvošanas komplekts un kompass samulsuma brīžos.” Lai motivētu rūpīgāk izpētīt izstādi un tajā ietvertās vērtības, visu izstādes laiku bibliotēkas apmeklētājiem piedāvāta izzinoša spēle. Tā mudina sameklēt izstādē septiņas Kultūras kanona vērtības un aizpildīt spēles lapu, kura sagatavota palielinātajā drukā, turklāt spēles dalībniekiem, kuri būs pareizi atraduši visas vērtības, paredzētas balvas!

13. novembrī, Starptautiskajā neredzīgo dienā, Daugavpils filiālbibliotēkā notiks balvas “Zelta čiekurs 2018” pasniegšanas ceremonija, kura aizritēs latviešu folkloras zīmē. Šī gada apbalvojuma mērķis ir pateikties un sumināt lasītājus, kuri ne tikai izmanto bibliotēkas pakalpojumus, bet brīvprātīgi piedāvā savas prasmes, talantus un palīdzīgu roku, lai atbalstītu bibliotēku tās ikdienā.

Savukārt novembra izskaņā, 30. novembrī plkst. 13.00, visi interesenti tiek aicināti uz Latvijas 100. dzimšanas dienai veltītas taktilās grāmatas “Latvijas simboli” atvēršanas svētkiem. Pasākuma pirmajā daļā, šķirstot skaistām taustāmām ilustrācijām bagāto izdevumu, kuru darinājis Daugavpils pilsētas Bērnu un jauniešu centra “Jaunība” audzēkņu un pedagogu kolektīvs, tiks izzināti grāmatā iekļautie simboli, kuru vidū ir ne tikai valsts, bet arī dabas un kultūras simboli. Savukārt pasākuma otrajā daļā tiks apkopotas un pārrunātas akcijas “Mēs lepojamies!” gaitā pieteiktās vērtības, kuras lasītāji kopš maija formulēja uz īpašas tāfeles bibliotēkā.

Uz tikšanos novembrī!

Informējam, ka abi pasākumi tiks fotografēti un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja