Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa Rēzeknē

Lielajā lasīšanas dienā, 2018. gada 12. novembrī plkst. 13.00 Rēzeknes filiālbibliotēkā ar Krēslas stundas lasījumu iesāksies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa.

Šogad labi pazīstamais projekts Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa ir mainījis savu nosaukumu un turpmāk sauksies Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa. Kā jau ierasts, šis projekts notiek novembrī – šogad no 12. līdz 18. novembrim. Ziemeļvalstīs projekts norisināsies jau 22. reizi, Latvijā – 21. reizi. Tas ir unikāls ar to, ka gada vistumšākajā laikā vairākos tūkstošos Ziemeļvalstu un Baltijas valstu bibliotēkās un skolās vienlaicīgi tiek iedegtas sveces un lasīta kopīgi izvēlēta grāmata. Šogad Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas tēma ir Ziemeļvalstu varoņi.

Rēzeknes filiālbibliotēkā kopīgi tiks lasīts norvēģu rakstnieka Simona Strangera triloģijas pēdējās grāmatas “To, kuru nav” fragments. Šajā grāmatā ir skarta bēgļu tēma,  stāstīts par norvēģu meiteni Emīliju un nelegālo imigrantu no Ganas – Samuēlu.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļa ir projekts, ko Ziemeļvalstīs administrē Biedrības Norden asociācija (Foreningen Norden Forbund), bet Latvijā – Ziemeļvalstu Ministru padomes birojs Latvijā sadarbībā ar Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu Literatūras centru un biedrību Norden Latvijā.

Ziemeļvalstu Literatūras nedēļas ietvaros bibliotēka piedāvā grāmatu izstādi bērniem “Ziemeļvalstu bērnu literatūras varoņi”, kurā lasītāji var izvēlēties grāmatas dažādos formātos. Izstāde apskatāma no 6.novembra līdz 16.novembrim.

Pasākumā iespējama fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā.

Laipni aicināti bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa,