Novembris Balvu filiālbibliotēkā

Noslēdzies izstāžu cikls “Latvijai 100”. Visa gada garumā godā tika celts latviešu nacionālais ēdiens, dzimtas stāsti, rakstainu cimdu adīšana un citas ar Latvijas simtgadi saistītas lietas. Pēdējā izstāde ir veltīta īpašiem cilvēkiem. Tie ir filiālbibliotēkas apkalpojamā reģionā dzīvojošie cilvēki ar redzes traucējumiem, kuri ar savu aktīvo darbošanos ikvienam var kļūt par iedvesmas avotu.

Gadu gaitā savāktie novadpētniecības materiāli gan tematiskajās mapēs, gan CD ar teātra izrāžu un melodiju ierakstiem Jums atklās, ka, ja cilvēks grib, tad var gan zīmēt karikatūras, nodarboties ar biškopību, vadīt deju kopu, gleznot, aust un daudz ko citu.

Sāc Latvijas valsts otrā gadu simta pirmo dienu ar labu darbu arī Tu.

Izstāde Latvijai 100

Otrā izstāde veltīta Ziemeļvalstu literatūras nedēļai. Tās ietvaros ikviens filiālbibliotēkas apmeklētājs aicināts iepazīties ar Ziemeļvalstu ģeogrāfiju, skarbās dabas un cilvēku attiecībām lasot gan sen piemirstas grāmatas, piemēram, “Ronja – laupītāja meita”, gan mūsdienu norvēģu autora Jū Nesbē detektīvromānu sēriju par Hariju Holu. Arī zviedru rakstnieces Kamillas Lekbergas darbi lasītājam daudz pastāstīs par mazpilsētas dzīvi, kur norisinās goda un nodevības, mīlestības un naida, uzticības un atriebības tēmas.

Ziemeļvalstu literatūras nedēļa

Informāciju sagatavoja Balvu filiālbibliotēkas bibliotekāre Ilona Laicāne