Audiogrāmatu jaunumi oktobrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

Ceļvedis pa Latviju
Lasa Ausma Bobkova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (27 st. 5 min.)

Ceļvedis iepazīstina ar Latvijā nozīmīgākajiem apskates objektiem: gan svarīgākajiem vēstures lieciniekiem: pilskalniem, alām, kulta vietām, parkiem, dižkokiem, unikālām celtnēm, pieminekļiem, dievnamiem, muzejiem, gan vietām un uzmanības vērtiem objektiem, kas īpašas kļuvušas pavisam nesen. Grāmatā sniegta informācija par Rīgas un Jūrmalas apskates objektiem, kā arī sniegts ieskats Vidzemes, Latgales, Kurzemes, Zemgales un Augšzemes pilsētu tūrisma maršrutos.

 

Jaunsudrabiņš, Jānis
Kapri
Lasa Anta Rugāte, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 47 min.)

Romānā tēloti dažādu tautību mākslinieki uz Kapri salas Itālijā trīsdesmitajos gados. Kapri tēlota kā iemīļota mākslinieku atpūtas vieta. No Latvijas pilsētas Rīgas projām uz Kapri dodas divdesmit gadus jauna meitene Marija Velme, kas nav gatava saistīt savu dzīvi ar piecdesmit gadus veco profesoru un apmetas Kapri salā. Mitrais klimats, trūcīgie dzīves apstākļi un ciešanas sabeidz Marijas veselību un viņa mirst ar diloni.

 

Jaunsudrabiņš, Jānis
Nauda
Lasa Anta Rugāte, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 47 min.)

Laba dzīves un cilvēku psiholoģijas pazīšana raksturīga 20. gadsimta 30. gados sarakstītajam Jāņa Jaunsudrabiņa (1877–1962) romānam “Nauda” (1942).

 

Kalniņš, Jānis
Kalna Kaibēni. Brāļu Kaudzīšu dzīves romāns
Lasa Dzidra Liepiņa, 1992. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (36 st. 27 min.)

Romānā rakstnieks Jānis Kalniņš (1922–2000) pievērš lasītāju uzmanību ne tik daudz abu brāļu tautskolotāju un rakstnieku Reiņa (1839–1920) un Matīsa (1848–1926) Kaudzīšu literārajam devumam, cik dzīves faktiem, personiskajiem pārdzīvojumiem un laikmeta norisēm, kas veidoja rakstniekus. Bagātais izziņas materiāls un krāšņais, emocionālais cilvēku sarežģīto attieksmju tēlojums var piesaistīt visplašākā lasītāju loka uzmanību šim darbam.

 

Vēsturiskie Strazdumuižas ieraksti

  1. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (47 min.).

Saturs:

  1. Strazdumuižas vietējā radio ieraksts par pieredzes apmaiņas braucienu uz Tartu Neredzīgo biedrības TO uzņēmumu un semināru Cēsīs.
  2. Apsveikums darbaļaudīm 1. maija svētkos latviešu un krievu valodā.
  3. LNerB pirmsvēsture – stāsta Staņislavs Miklaševičs.

 

Užāne, Jette
Apsīte, Elīna
Jettes Dienu grāmata
Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 7 min.)

Cimdu adītājas un domātājas, kas kopš bērnības visu mūžu pavadīja ratiņkrēslā, Jettes Užānes (1924–2007) jeb Cimdu Jettiņas dienasgrāmatas, kas sāktas rakstīt 1940. gadā un turpinātas līdz 1964. gadam.

Grāmatas sastādītājai Elīnai Apsītei (dz. 1974) ideja par grāmatas izdošanu radās brīdī, kad viņa šīs dienasgrāmatas nejauši atrada pēc Jettes Užānes aiziešanas viņsaulē.

 

Žuravska, Dzintra
Kad bumerangs atgriežas
Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 15 min.)

Dzintras Žuravskas (dz. 1939) romānā bumerangs salīdzināts ar teicienu: ” ko sēsi – to pļausi “, kur cilvēkam savā dzīvē bieži nākas saskarties un atbildēt par savām pieļautajām kļūdām.

 

Ārzemju literatūra

Di Morjē, Dafne
Mana māsīca Reičela
Lasa Uldis Deisons, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (13 st. 34 min.)

Bāreni Filipu Ešliju ir uzaudzinājis viņa tēvocis Ambrozs. Filips uzzina, ka Ambrozs ārzemju ceļojuma laikā Itālijā iepazinies un apprecējies ar attālu radinieci Reičelu. Jauneklī mostas greizsirdība un viņš dodas uz Florenci – taču Ambrozs ir miris un Reičela pazudusi. Filips jūtas pārliecināts, ka tieši viņa ir vainojama Ambroza nāvē, un zvēr atriebties… Drīz pēc Ambroza nāves Anglijā ierodas viņa atraitne Reičela, un starp noslēpumaino sievieti un Filipu veidojas attiecības…

Vai Reičela ir vainojama Ambroza nāvē? Par visu to izlasīsiet angļu autores Dafnes di Morjē (1907 – 1989) romānā.

 

Hora, Reičela
Cerību spārnos
Lasa Ināra Martinsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 44 min.)

Lielbritānijas rakstniece un publiciste Reičela Hora (dz. 1960) ilgus gadus strādājusi izdevējdarbības jomā Londonā, šobrīd ir pasniedzēja Austrumanglijas Universitātē.

Šajā romānā Belvjū dārzu vienpadsmitā nama īpašniece Lionija Breta savulaik bijusi veiksmīga sieviete ar galvu reibinošu karjeru. Viņai bija iespēja mīlēt, taču mīlestība sniedza ne tikai brīnišķīgas izjūtas, bet arī sāpīgu vilšanos.

Noslēpumaina vēstule satricina Lionijas ikdienu. Ir apdraudēts viņas vislielākais dārgums – māja, ilgi lolotā miera osta, kas glabā nenovērtējamas atmiņas.

 

Šepetis, Rūta
Jūras sāļums
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 34 min.)

Lietuviešu izcelsmes amerikāņu rakstnieces Rūtas Šepetis (dz. 1967) romāns stāsta par laiku, kad Otrais pasaules karš tuvojas beigām, un tūkstošiem Austrumprūsijas bēgļu izmisīgi iet pretim brīvībai. Bēgļu vidū ir arī Joana, Emīlija un Florians. Liktenis ir savedis viņus kopā šajā ceļā uz vienīgo cerību – kuģi “Vilhelms Gustlofs” –, un katrā noietajā šī ceļa posmā tiek pārbaudīts trijotnes spēks, drosme un savstarpējā uzticēšanās.

Kad glābiņš jau šķiet tuvu, sākas traģēdija…

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

Latviešu tautas pasakas. 100 pasakas, 100 mākslinieki
Lasa LNerB darbinieki, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 24 min.).

Latvijas simtgadei veltītajā grāmatā apkopotas 100 pasakas – 32 brīnumu pasakas, 40 pasakas par dzīvniekiem un 28 sadzīves pasakas, kas apliecina latviešu tautas gudrību, labestību un asprātību, spēju dzīvespriecīgi paraudzīties uz pasauli, atklājot un skaidrojot to tēlaini un ar mīlestību. Pasakās vēstīts gan par seniem, gan mazāk seniem laikiem, dzīvnieki tajās runā cilvēku valodā, priekšmeti atdzīvojas, un dzīve ir brīnumu pilna.

 

Ārzemju literatūra

Naneti, Andžela
Mans vectēvs bija ķiršu koks
Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (2 st. 41 min.)

Itāļu rakstnieces Andželas Naneti (dz. 1942) stāsts ir par bērnību. Pilsētas zēnam Tonīno ir četri vecvecāki – vieni dzīvo kaimiņos, un tiem vairāk rūp suns, nevis mazdēls, savukārt mammas vecāki dzīvo laukos. Vectētiņš Otaviāno un vecāmamma Teodolinda ir sirsnīgi ļaudis, viņu māja un dārzs ir Tonīno laimes zeme, tur var kāpt lielajā ķirsī, jāt uz zoss un brokastīs dabūt gogelmogeli. Kad pilsētas priekšnieki grib dārzu atņemt un ķirsi nozāģēt, lai būvētu jaunu ceļu, zēns apņemas to nepieļaut.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

Кросс, Яан
Раквереский роман. Уход профессора Мартенса
Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт–диск (24 ч. 18 мин.)

Действие “Раквереского романа” происходит во времена правления Екатерины II. Жители Раквере ведут борьбу за признание законных прав города, выступая против несправедливости самодержавного бюрократического аппарата.

“Уход профессора Мартенса” — это история жизни российского юриста и дипломата, одного из образованнейших людей своей эпохи, выходца из простой эстонской семьи — профессора Мартенса (1845–1909).

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ