Grāmatas atvēršanas svētki Daugavpils filiālbibliotēkā

26. oktobrī plkst. 13.00 Daugavpils filiālbibliotēkā notiks ievērojamā Latvijas ebreju vēstures pētnieka, pedagoga un muzeja “Ebreji Daugavpilī un Latgalē” vadītāja Josifa Ročko jaunās grāmatas Знаменитые евреи Латгалии (“Ievērojami Latgales ebreji”) 1. sējuma atvēršanas svētki.

Jaunā grāmata ir autora veltījums Latvijas 100 gadu jubilejai un saistošā veidā iepazīstina ar 120 slaveniem ebrejiem – zinātniekiem, māksliniekiem, politiķiem, ārstiem un daudzu citu jomu pārstāvjiem, kuru dzīve vai darbība bija saistīta ar Daugavpili (Dinaburgu, Dvinsku) laika periodā no 1820. līdz 1920. gadam. 372 lappušu biezajā sējumā var atrast ziņas gan par starptautiski atzītām personībām, piemēram, komponistu Oskaru Stroku vai mākslinieku Marku Rotko, gan par mazāk zināmiem ebrejiem, kuru sasniegtais un paveiktais dažādās pasaules malās var sagādāt grāmatas lasītājam ne vienu vien pārsteigumu.

Josifa Ročko grāmata Знаменитые евреи Латгалии ir vērtīgs un viegli lasāms kultūrvēsturisks izdevums – tas patiks jebkuram lasītājam, kuram nav vienaldzīga Latvijas un Latgales vēsture, no kuras ebreju kopienas vēsture nav nošķirama.

Aicinām uzzināt vairāk par grāmatu un tajā aprakstītajām personām, tiekoties ar autoru Josifu Ročko grāmatas atvēršanos svētkos!

Informējam, ka pasākuma gaita tiks fotografēta un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

 

<< Atpakaļ