Izstāde “Mūzika – jūtu valoda” Rēzeknes filiālbibliotēkā

Rēzeknes filiālbibliotēkā no 8. līdz 29.oktobrim skatāma izstāde “Mūzika – jūtu valoda”, veltīta Starptautiskajai mūzikas dienai, kas tiek atzīmēta oktobrī.

Sākot no vienkāršas šūpuļdziesmas agrā bērnībā mūzika pavada cilvēku visu mūžu un kā nemanāma   pavadone  ir klāt visās  dzīves norisēs. Emocijas un ķermeni ietekmē dažādas skaņas. Neredzīgiem cilvēkiem ir īpašas attiecības ar skaņām, ar mūziku – tas kurš neredz, ieklausās, sadzird. Sadzird arī dzīves skaņas. Piemēram, kā Larsa Trīra filmā “Dejotāja tumsā” neredzīgā sieviete sev visapkārt  sadzird dzīves mūziku – tā nāk no dabas, skan darbarīku un citu priekšmetu izraisīta. Tāpēc nav nejaušība, ka daudzi neredzīgi cilvēki ir izcili mūziķi.

Izstādē piedāvāti materiāli par neredzīgiem mūziķiem (no materiālu kopas “Ievērojami neredzīgi cilvēki”), grāmatas par mūziku un mūzikas ieraksti no bibliotēkas krājuma dažādām klausītāju gaumēm un noskaņām.

Mūzika patiešām ir visas cilvēces kopīgā, savstarpējā valoda. (Kārlis Vēbers)

Laipni aicināti!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa