Iekļaujošā izstāde “Pieskāriens” Daugavpils filiālbibliotēkā

Iepazīt ar pirkstu galiem Rīgas tiltu un baznīcu arhitektonisko skaistumu, pieskarties tās ievērojamākajām vietām un gūt priekšstatu par to, kā izskatās mūsu valsts galvaspilsēta – tas kļūs iespējams biedrības Socintegra (Rīga) iekļaujošajā izstādē “Pieskāriens” no 15. līdz 26. oktobrim Latvijas Neredzīgo bibliotēkas Daugavpils filiālbibliotēkā.

Izstāde tiek rīkota Starptautiskās Baltā spieķa dienas sakarā un iepazīstina ar biedrības Socintegra darbību vides, informācijas un kultūras pieejamības uzlabošanā cilvēkiem ar redzes traucējumiem. Izstādē eksponētās taktilās Rīgas skatu fotogrāfijas un arhitektūras objektu 3D maketi sniedz unikālu iespēju neredzīgiem un vājredzīgiem cilvēkiem ar taustes palīdzību rast priekšstatu par Rīgas pilsētvidi un arhitektūras mantojumu, ko pilsētas iedzīvotāji un viesi ik dienu bauda ar acīm. Lielisks izstādes papildinājums, kurš nebija pieejams izstādes apmeklētājiem Rīgā 2015. gadā, ir audiogids!

Izstādes “Pieskāriens” atklāšanas pasākums notiks 15. oktobrī plkst. 13.00. Tajā būs iespēja satikt biedrības Socintegra vadītāju Mariju Kožarinu un uzzināt par biedrības pieredzi vides pieejamības veicināšanā, universālā dizaina principu ieviešanā, kā arī muzeju ekspozīciju, izstāžu, mākslas darbu pielāgošanā neredzīgajiem un vājredzīgajiem gan Latvijā, gan ārpus tās. Pasākuma laikā aicināsim uzdot jautājumus, izteikt viedokli un dalīties savā pieredzē attiecībā uz vides pieejamību 21. gadsimtā.

Informējam, ka pasākuma gaita tiks fotografēta un attēli tiks izvietoti publiskajā telpā.

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja

<< Atpakaļ