Audiogrāmatu jaunumi septembrī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

 

Caucis, Gothards Ādolfs

Viena latvieša stāsts. Mūža svētdienā

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 17 min.)

Gotharda Ādolfa Cauča (1889–1964) atmiņu grāmata ir par Latviju 19. gadsimta beigās, Pirmā pasaules kara laikā, Latvijas dzimšanu 1918. gadā un arī sagrāvi krievu un vācu okupācijas gados.

 

Guļevska, Lia

Jākobsons, Gunārs

Tikai dziesma nenosalst. “Mikrofons” – Latvijas fenomens

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 16 min.)

Raidījuma “Mikrofons” bijušo vadītāju Lias Guļevskas (dz. 1944) un Gunāra Jākobsona (dz. 1935) grāmata par leģendārā estrādes dziesmu konkursa vēsturi, slavenākajām dziesmām, Mikrofona aptaujas spilgtākajiem brīžiem, tā veidotājiem un dalībniekiem.

 

Kolbergs, Andris

Automobilī rīta pusē

Lasa Jānis Ābols, 1986. gada ieraksts, digitāls audio (9 st. 53 min.)

Pazīstamā latviešu rakstnieka Andra Kolberga (dz. 1938) romānā jūras krastā sniegā atrasts nošauts miris baskājains vīrietis ar smieklīgu adītu slēpotāja cepurīti, ko tikai pirms nošaušanas viņš bija noņēmis. Viss it kā liecina par pašnāvību… Vai atrastais mirušais vīrietis tiešām ir kāda elektropreču veikala pazudušais ietekmīgais direktors Arkādijs Pinks, par kuru reiz bija izsludināta Vissavienības meklēšana?

 

Nemiera, Linda

Kaķis maisā

Lasa Olga Vītoliņa, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 31 min.)

Lindas Nemieras (dz. 1981) grāmata turpina fantāzijas romānā “Kaķa lāsts” (2012) aizsākušos divdabes Leonīdas Fēliksas, 35 gadus vecās sievietes, kura strādā reklāmu birojā, piedzīvojumus. Leo tiek apsūdzēta nopietnos noziegumos pret vilkaču baru un ir apdraudēta ne tikai viņas, bet vēl daudzu citu divdabju dzīvības, vairs nav laika laiskoties uz dīvāna. Vilkaču barvedis Rego Zvērs izmeklē zādzību un noslēpumainu slepkavību, kurā visi pierādījumi liecina pret Leo. Vai Rego noticēs Leonīdas nevainīgumam?

 

Pasaules salas latviešu klaidoņu acīm

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 59 min.)

Populārā ceļojumu grāmatu sērijas “Aiz apvāršņa” autori ir tādi populāri ceļotāji kā Māris Gailis, Ingūna Grīnberga, Mārcis Kalniņš, Pjotrs Kotovs, Juris Lorencs, Gunita Ozoliņa, Māris Puķītis, Pēteris Strubergs, Mārtiņš Šics un Ēriks Veits. Grāmata, kurā apkopoti viņu stāsti, veltīta pasaules apceļotājam un “Pasaules latviešu klaidoņu brālības” goda biedram Jānim Vaišļam. Stāstus kopā likusi Kristīna Blaua. Dr.geol., Latvijas Ģeogrāfijas biedrības prezidenta Ivara Strautnieka ievadvārdi.

 

Žīgure, Anna

Es stāstu par Latviju

Lasa Dzidra Liepiņa, 2001. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 10 min.)

Atmiņu grāmata, kurā rakstniece un tulkotāja, pirmās atjaunotās Latvijas valsts vēstniece Somijā un Igaunijā, Triju Zvaigžņu ordeņa komandiere Annu Žīgure (dz. 1948) raksta par savu bērnību, ģimeni, vecvecākiem, par laiku Jūrmalā un Tartu universitātē, kā arī par piedzīvoto Helsinkos, kur viņa kļuva par diplomātu korpusa vecāko. Publicēti arī fragmenti no dienasgrāmatas, kas ataino 1991. gada dramatiskos notikumus. Žīgures dzīvesbiedrs somu žurnālists Juka Rislaki ir sarakstījis pēdējo nodaļu “Dzīvesbiedra dienasgrāmata”.

 

Ārzemju literatūra

Adlers–Olsens, Jusi

Lieta Nr. 64

Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 30 min.)

Dāņu rakstnieka Jusi Adlera–Olsena (dz. 1950) ceturtā grāmata sērijā par Q nodaļu un tās vadītāja Karla Merka lietām.
2010. gads. Detektīvs Karls Merks pēta Ritas Nilsenas, eskorta firmas īpašnieces, pazušanu. Izmeklēšanā atklājas, ka Ritas nozušana ir nevis atsevišķs gadījums, bet gan cieši saistīta ar noziegumiem, kuri aizsākušies pirms vairāk nekā divdesmit gadiem un turpinās joprojām…

 

Bisī, Mišels

Melnās ūdensrozes

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 24 min.)

Mišels Bisī (dz. 1965) ir viens no slavenākajiem mūsdienu franču kriminālromānu rakstniekiem.

Romānā Žeroms Morvāls, vīrs, kura kaislība pret mākslu ir tikpat spēcīga kā viņa kaisle pret sievietēm, atrasts miris dzidrajā upē, kas plūst cauri dārziem. Viņa kabatā ielikta pastkarte ar Monē “Ūdensrozēm”, uz kuras rakstīts: Vienpadsmit gadi. Apsveicu dzimšanas dienā!

Noslēpumā ir iesaistītas trīs sievietes – meitene ar gleznotājas talantu, pavedinoši pievilcīga skolotāja un veca sieva ar pūces acīm, kura redz un zina visu, kas ciematā notiek…

 

Rīds, Tomass Mains

Liktenīgais šāviens

Lasa Valda Drulle, 1993. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 33 min.)

Tomasa Maina Rīda ( 1818–1883) piedzīvojumu romānā iepazīsimies ar Amerikas Dienvidu štata Misisipi ļaužu dzīvi un paražām. Negaidīti notikumu pavērsieni, plantatora meitas mīlestība, nodevība un naids.

 

Vodolazkins, Jevgēņijs

Aviators

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 16 min.)

Jevgeņijs Vodolazkins (dz. 1964) ir krievu prozaiķis un literatūrpētnieks, senkrievu literatūras speciālists. Rakstnieka jaunākais romāns „Aviators” krievu valodā izdots 2016. gadā. Tas ieguva Krievijas nacionālo literāro prēmiju “Большая книга”.

Romāna varonis Inokentijs Platonovs ir cilvēks tabula rasa stāvoklī, proti, nācis pie samaņas slimnīcas gultā, viņš saprot, ka nezina par sevi itin neko – ne savu vārdu, ne to, kas viņš tāds ir un kur atrodas. Cerībā rekonstruēt savu dzīvesstāstu, viņš pieraksta atmiņā uzausušās neskaidrās un haotiskās epizodes…

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

 

Бинчи, Мейв

Хрустальное озеро

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (24 ч. 59 мин.)

Юная Кит живет с родителями и братом в провинциальном ирландском городке. Мать Кит, красавица Элен, чувствует себя среди них несчастной, и когда однажды в ненастье она пропадает на берегу озера, все уверены, что произошла трагедия… Идет время — дети вырастают, меняется и родной городок. У Кит странным образом завязывается переписка с преуспевающей незнакомкой из Лондона, которой она начинает доверять свои секреты. Девушка понимает, что ей необходимо встретиться со своей новой подругой: ведь та знает тайну ее матери…

 

Ульман, Лин

Благословенное дитя

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт-диск (8 ч. 54 мин.)

Три сестры собираются навестить отца, уединенно живущего на острове. Они не видели его много лет, и эта поездка представляется им своего рода прощанием: отец стар и жить ему осталось недолго. Сестры, каждая по-своему, вспоминают последнее лето, проведенное ими на острове, омраченное трагическим и таинственным случаем, в котором замешаны все.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ