Tēlniekam Kārlim Zālem — 130

Šogad mēs atzīmējam tēlnieka Kārļa Zāles 130 gadu jubileju.

Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā lasītavā no 1. līdz 22.oktobrim ir skatāma izstāde tēlnieka piemiņai.

Kārlis Zāle – īstajā vārdā Johans Leonhards Zālīte dzimis 1888. gada 28. oktobrī Kauņas guberņā Mažeiķos, miris 1942. gada 19. februārī Rīgas apriņķa Inčukalna pagasta Atvasītēs, apglabāts Rīgā, Brāļu kapos.

Tēlnieks Kārlis Zāle ir latviešu monumentālās tēlniecības pamatlicējs un tās izcilākais pārstāvis. Viņa simbolu un alegoriju valodā veidotie, filozofiskas domas piesātinātie darbi – it īpaši Brīvības piemineklis (1922-1935) un Brāļu kapu ansamblis (1923-1936) – ir ne tikai spožas mākslinieciskas vērtības, kas ierakstītas pasaules kultūras mantojuma zelta fondā, bet arī Latvijas politiskās brīvības un nacionālo ideālu simbols.

Informāciju sagatavoja
LAN vecākā bibliotekāre Lija Prentniece