Tikšanās ar kalnu ultramaratonistu, grāmatas #Fudzi161km autoru Mārtiņu Zvīdriņu

26.septembrī plkst. 14.00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā tikšanās ar kalnu ultramaratonistu, grāmatas #Fudzi161km autoru Mārtiņu Zvīdriņu.

Tikšanās laikā dzirdēsim Mārtiņa stāstu par kādu Latvijas Nacionālās Operas biļešu kontrolieri, kurš kļuva par mākoņkilometru tirgotāju un devās skrējienā apkārt Fudzi vulkānam Japānā. Tas ir Āzijas garākais un tehniski sarežģītākais kalnu skrējiens, kura laikā jāpārvar 9000 augstuma metri pa vertikāli. Skrējiena distance vijas cauri Fudži apkaimes senajiem mežiem, kalnu grēdām, pļavām, kā arī slavenajiem Šinto vārtiem, kas iegremdēti Fudži piecos ezeros.

Mārtiņš apgalvo, ka ikviens var skriet pa mākoņiem – “Nav svarīgi, vai tu tiec līdz galam, bet gan tas, ko piedzīvo skrējiena laikā. Tas ir tāpat kā dzīvē – nav svarīgi cik ilgi, bet kā. Sapņi piepildās, ja par tiem cīnās.”

2017. gadā Mārtiņš Zvīdriņš saņēma Dzintara Soduma balvu literatūrā, kuras ieguvi žūrija pamato šādi: “Autors ir 21. gadsimta vienaudzis, un laikmeta novatoriskā elpa jūtama ikvienā viņa rakstītajā vārdā. Mārtiņš Zvīdriņš apbrīnojami talantīgi īstenojis paša izvirzīto uzdevumu – uzrakstīt brāļa piemiņai veltītu autobiogrāfisku darbu par ceļu uz mērķi. Autors ir ārkārtīgi precīzs detaļās, neierasti atklāts un nežēlīgi patiess pašizpausmēs, un viņa absolūtais ekstremālisms vieš pārliecību, ka jaunajam rakstniekam ir pa spēkam iekarot arī literārās meistarības virsotnes.”

Pasākums tiks fotografēts, vēlāk iegūtais materiāls tiks izmantots publiskajā vidē

Informāciju sagatavoja
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas bibliotekāre