Audiogrāmatu jaunumi augustā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ
Latviešu literatūra

 

Ezera, Regīna
Varbūt tā nebūs vairs nekad

Lasa Dzidra Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 18 min.)

Regīnas Ezeras (1930–2002) grāmatā “Varbūt tā nebūs vairs nekad” (1997) lasāmi “Divi stāsti par ūdeņiem un sapņiem”, “Četri suniski stāsti”, “Šī plēsoņa – vārdā “kino”” – fragmenti, no autores dienasgrāmatas par to, kā 1984. gadā tapa dokumentālā filma “Sieviete starp diviem romāniem” un stundu kalendārs “Visticamāk, ka jā…”.

 

Janševskis, Jēkabs
Kā bagātā Čāpiņa dēls precējās

Lasa Aleksandrs Kūlainis, 1979. gada ierasts, digitāls audio (7 st. 29 min.)

Rakstnieka un žurnālista Jēkaba Janševska (1865–1931) izlasē ietilpst stāsti “Bagātā Čāpiņa dēls”, “Varakļānu pagasta skolotājs” un “Lielās bēdas”, kuros autors asi izsmej sava laika lauku bagātnieku varas un dižmanības alkas, kā arī rāda dzīves pabērnu skumjo likteni.

 

Kolbergs, Andris
Meklējiet sievieti

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1997. gada ieraksts, digitāls audio (17 st. 10 min.)

Latviešu rakstnieka un scenārista Andra Kolberga (dz. 1938) kriminālromāna “Meklējiet sievieti” (1996) notikumi vēsta par varas un ietekmes tumšo pusi 20. gadsimta beigās. Romāna darbība noris galvenokārt Rīgā, daudziem tik pazīstamajās vietās. Ir noslepkavota kāda Saeimas deputāta palīdze. Alkatība pēc naudas un cinisms iet roku rokā ar seksa verdzību un prostitūciju, kur iesaistās arī kaimiņvalstu uzņēmēji. Problēmu loks aptver visus sociālos slāņus.

 

Strubergs, Pēteris
Anatolijs Danilāns. Dakteris ar atvērtu sirdi

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 34 min.)

“Profesors Anatolijs Danilāns uzskata, ka profesionālajā jomā svarīgākais ir tas, lai ikviens cilvēks sajustu, ka ārsts no sirds vēlas viņam palīdzēt. Šī pārliecība profesoram ir palīdzējusi sasniegt to, ar ko viņš, būdams izcils speciālists gastroenteroloģijā, šobrīd var lepoties”, tā par Rīgas Stradiņa universitātes Medicīnas fakultātes Iekšķīgo slimību profesoru Anatoliju Danilānu (dz. 1943) saka grāmatas autors Pēteris Strubergs (dz. 1945).

 

Zebris, Osvalds
Gaiļu kalna ēnā

Lasa Ilvars Jansons, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (6 st. 55 min.)

Romānu sērijas ”Mēs. Latvija, XX gadsimts” pirmais darbs – Osvalda Zebra (dz. 1975) romāns ”Gaiļu kalna ēnā” – sakņots pirmajos lielajos satricinājumos Latvijas 19. gs. beigu un 20. gs. sākuma vēsturē. Tā laika notikumi bija izšķirīgs brīdis latviešu nācijas tapšanā, tie lika pamatus Latvijas valstij. Romāna priekšplānā izvirzīts smags un pavisam neromantisks jautājums – kāds ir indivīda ceļš no pretošanās idejas līdz revolūcijas upuriem, no ideālistiska skata uz rītdienu un it kā sabiedrības interešu vārdā uzsāktas cīņas līdz noziegumam un dziļam izmisumam.

 

Ārzemju literatūra

Benuā, Pjērs
Libānas pils

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1995. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 25 min.)

Franču rakstnieks Pjērs Benuā (1886–1962) ir Franču Akadēmijas loceklis un daudzu romānu autors.

Romānā franču pretizlūkošanas dienesta kapteinis Domevrs ar savu kavalēriju varonīgi cīnās pret arābiem Sīrijas teritorijā un ir pārliecināts, ka viņu sagaida spoža karjera un laulības. Tā arī būtu noticis, ja vien viņš nesatiktu kādas vecas pils burvīgo īpašnieci – grāfieni Orlovu, kura strādā gan Francijas, gan Anglijas pretizlūkošanas dienestu labā.

 

Darels, Džerlds
Rozija ir mana radiniece

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, 1digitāls audio (14 st. 9 min.)

Angļu rakstnieka, dabas pētnieka un zoologa Džeralda Darela (1925–1995) romāns stāsta par zilonīti Roziju, kuru jaunajam Adrianam mantojumā atstājis paklīdušais tēvocis. Rozija sagādā raizes ne tikai savu izmēru, bet arī savas kaislības uz reibinošiem dzērieniem dēļ. Abus notver policija, un sekojošais tiesas process izvēršas par Rozijas milzīgā šarma triumfu.

Grāmatā iekļauti vēl četri stāsti.

 

Eljota, Ketrina
Mans vīrs dzīvo kaimiņos

Lasa Ināra Martinsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (21 st. 2 min.)

Angļu romānā Ellas dzīve norit lauku sētā – starp suņiem, aitām, vistām, nepaklausīgiem bērniem un vīru, kurš dzīvo kaimiņos. Ar koferiem nupat ieradusies Ellas despotiskā māte, kas grasās apmesties vienā no saimniecības mājām. Ellai nav miera arī no bagātās un augstprātīgās māsas Džinijas, kurai ik mazākais sīkums sagādā galvassāpes. Turpat netālu strādā valdzinošais dārznieks Ludo, kurš vienīgais saprot Ellu… bet ir precējies. Sirdi grauž arī bēniņos noslēptie molberti – Ellas nepiepildītais sapnis par gleznošanu…

Dzīve sāk izirt pa vīlei vien. Tā vairs nevar turpināt!

 

Lekarē, Džons
Misijas dziesma
Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 52 min.)

Džons Lekarē (dz. 1931) ir viens no mūsdienu pazīstamākajiem britu rakstniekiem.

Romānā Bruno Salvadors, saukts Salvo, ir īru katoļu misionāra un kāda Kongo ciema vadoņa meitas dēls, kurš ieguvis labu izglītību un iemācījies gan vairākas Eiropas, gan Āfrikas tautu valodas. Kādā nedēļas nogalē, izsaukts tulkot īpaši slepenas Rietumu finansistu un Āfrikas militāristu pārrunas, Salvo kļūst par liecinieku nodevīgam darījumam, kurā tiek pirktas un pārdotas tādas “preces” kā tautas liktenis, afrikāņu vecajo sirdsapziņa, dabas resursi un valsts nākotne. Salvo jāizlemj, kā rīkoties turpmāk.

 

Volers, Roberts Džeimss
Madisonas apgabala tilti

Lasa Uldis Deisons, 1996. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (4 st. 35 min.)

Amerikāņu rakstnieka Roberta Džeimsa Volera (dz. 1939) romantiskais romāns. Ciedru tilts bija viens no Madisonas apgabala tiltiem, uz kura mājsaimniece no provinciālas mazpilsētas Frančeska Džonsone sastapās un iemīlējās Robertā Kinsaidā, rakstniekā un fotogrāfā no Bellingemas Vašingtonas štata. Šī tikšanās jeb liktenīgā kaislība Frančeskai ļaus izbaudīt mīlestību, kāda atnāk tikai reizi mūžā.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM
Latviešu literatūra

Trūps, Raimonds
Pirāts Džons un karaļa karavīri

Lasa autors, 2018. gada ieraksts, digitāls audio (31 min.)

Raimonda Trūpa (dz. 1962) pirmā grāmata stāsta par pirāta Džona piedzīvojumiem jūrā un uz sauszemes. Džona tēvs bija slavens jūras laupītājs, bet viņš pats nebija ļauns. Viņš nevienam negribēja darīt pāri. Jauneklis vēlējās dzīvot savādāk nekā visi citi pirāti.

 

Ārzemju literatūra

Portere, Eleonora H.
Pollianna

Lasa Valda Drulle, 1994. gada ieraksts, digitāls audio (8 st. 33 min.)

Amerikānu rakstnieces Eleonoras H. Porteres (1868–1920) stāsts par 11 gadus veco meitenīti Polliannu, kura tika audzināta mīlestībā. Meitene skatījās uz dzīvi ar sajūsmu. Bet notika nelaime, un viņa palika bārene. Pollianna spēlēja priecāšanās spēli, kuru tēvs meitai iemācīja, lai rastu spēku pārvarēt dzīves grūtības un vienmēr tajā saskatītu arī ko priecīgu. Tā viņa sniedza pozitīvas emocijas sev un arī citiem. Pamazām pilsētiņas iedzīvotāji sāka mainīties, atverot savas sirdis darītpriekam un dzīvespriekam, neļaujot ienākt skumjām.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ
Ārzemju literatūra

 

Иванов, Андрей
Путешествие Ханумана на Лолланд

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт–диск (12 ч. 46 мин.)

Герои плутовского романа Андрея Иванова, индус Хануман и русский эстонец Юдж, живут нелегально в Дании и мечтают поехать на Лолланд – датскую Ибицу, где свобода, девочки и трава. А пока ютятся в лагере для беженцев, втридорога продают продукты, найденные на помойке, взламывают телефонные коды и изображают русских мафиози… Но ловко обманывая других, они сами постоянно попадают впросак, и ясно, что путешествие на Лолланд никогда не закончится.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ