Augusta izstādes Daugavpils filiālbibliotēkā

No 2018. gada 20. augusta līdz 7. septembrim Daugavpils filiālbibliotēka aicina iepazīties ar divām izstādēm, kuru uzmanības centrā ir Latvijai svarīgas vērtības – viens unikāls ainavu dārgums un viena Latvijas kultūvēsturē nozīmīga dzimta.

Izstāde “Dabas parks “Daugavas loki” – UNESCO Latvijas dārgums” izgaismo UNESCO Pasaules mantojuma Latvijas nacionālajā sarakstā iekļautās īpaši aizsargājamās teritorijas unikalitāti. Izstādes eksponāti stāsta par daudzveidīgajām “Daugavas loku” bagātībām, kuru vidū ir ne tikai pati Daugavas senleja ar astoņiem upes lokiem, ainaviskām kraujām un līdzenumiem, retas augu, kukaiņu un putnu sugas, bet arī daudzi kultūrvēsturiskie objekti, piemēram, Slutišķu etnogrāfiskā vecticībnieku sādža vai Vecpils pilskalns ar 13. gadsimta Livonijas ordeņa pilsdrupām.

Daļa izstādes veltīta 1986. gadā īstenotajai sabiedrības cīņai pret Daugavpils HES celtniecību, kura iznīcinātu šo unikālo Latvijas ainavu. Tieši šie daudzu tūkstošu iedzīvotāju protesti un kopīgā iestāšanās par sev nozīmīgām vērtībām uzskatāma par Trešās atmodas sākumu. Kā teica Dainis Īvāns – “Daugavas loki simbolizē atjaunoto Latvijas valsti” (Dzīvības loki. AugšDaugava. Daugavpils : Daugavpils novada dome, 2011. 3.lpp.).

Otrā izstāde – “Anna Žīgure no Stērstu dzimtas” – veltīta rakstnieces, tulkotājas, diplomātes, Lielās Talkas idejas autores Annas Žīgures (1948) 70 gadu jubilejai un iepazīstina ne tikai ar autori, tās personību un literāro darbību, bet arī ar autores dzimtas spilgtākajiem pārstāvjiem trīs paaudzēs. To vidū ir gan Annas Žīgures vecvectēvs Stērstu Andrejs (1853-1921), kurš aktīvi piedalījās 19. gadsimta latviešu tautas atmodas kustībā, gan vecmāmiņa Elza Stērste (1885-1976) – dzejniece, tulkotāja, skolotāja, kurai Anna Žīgure veltījusi savu grāmatu “Marselīne”.

Ar kādām vēl ievērojamām personībām Annu Žīguri saista asinssaites – to varēsiet atklāt grāmatu izstādē līdz 7. septembrim!

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja