Augusts Balvu filiālbibliotēkā

Literatūras izstāde no “No plaukta dziļumiem” aicina no jauna iepazīt kādreiz tik populārās, bet tagad drusku novārtā atstātās grāmatas. Apkopojot grāmatu izdevniecībās pirktāko un dažādās bibliotēkās lasītāko grāmatu sarakstus no 2004. līdz 2014. gadam, sanāk savdabīgs kokteilis, kurā dominē personību attīstoša lasāmviela, cieņā arī grāmatas par veselīgu dzīvesveidu un biogrāfiska rakstura grāmatas par sabiedrībā pazīstamiem cilvēkiem.Izstāde "No plaukta dziļumiem"

Otra izstāde “Latvijai 100” turpinās iesākto izstāžu ciklu, kas norisināsies līdz pat novembrim. Augusta mēnesī pievērsīsimies Nacionālā kultūras centra projektam “Katram savu tautas tērpu”, kur ikviens aicināts papildināt tautas tērpu ar novadam atbilstošiem cimdiem. Cimdi ir tā tautas tērpa sastāvdaļa, kas darināta visvairāk, jo gadsimtiem ilgi cimdi bija nepieciešami gan valkāšanai, gan dāvināšanai. Tieši cimdi vislabāk no paaudzes paaudzē nes vēsti par latvisko gaumi, amata prasmi un tradīcijām. Projekta kulminācija paredzēta 18.novembrī Rīgā krastmalā, kad tūkstošiem cilvēku sūtīs sveicienu Latvijai ar rakstainiem cimdiem. Ja arī tu gribi uzadīt savus cimdus un īsti nezini ar ko sākt – nāc uz bibliotēku, kur atradīsi dažādas idejas un padomus gan grāmatās, gan materiālos no tematiskajām mapēm.

Informāciju sagatavoja Balvu filiālbibliotēkas bibliotekāre Ilona Laicāne