Audiogrāmatu jaunumi jūlijā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Dziļums, Alfreds

Celmenieki

Lasa Uldis Deisons, 1996. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (27 st. 15 min.)

Alfreda Dziļuma (1907–1976) triloģija “Celmenieki” (“Celmenieki”, “Rīta cēliens”, “Dieva dzirnas”, 1948–1953) stāsta par latviešu zemniekiem. Tās pamatā viena Latvijas nostūra, viena likteņa vienotas cilvēku grupas dzīve, ikdienas darbs un savstarpējās attiecības.

 

Jaunsudrabiņš, Jānis

Jaunsaimnieks un velns

Lasa Aleksandrs Kūlainis, 1983. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 23 min.)

Jānis Jaunsudrabiņš (1877–1962) romānā attēlo laiku, kad bija beidzies Pirmais pasaules karš un izveidojās jauna valsts. Kara veterāns kapteinis Krasts savā īpašumā iegūst zemi un kopā ar sievastēvu plāno būvēt savu lauku sētu. Netālu no viņa mājām dzīvo Velns, kurš nav sajūsmā par jauno kaimiņu. Velns viņam cenšas visādi ieriebt un kavēt saimniecības tapšanu. Krasts pārkāpj laulību ar kaimiņos dzīvojošo, nabadzīgo skaistuli Mangu.

Kā tas ietekmēs viņa dzīvi un ikdienu? Vai Velnam izdosies jaunsaimniekus no viņu zemes padzīt?

 

Triju zvaigžņu atspīdums

Lasa Līga Liepiņa, 1995. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 40 min.).

Grāmata par tiem, kas Latviju darīja brīvu. Savās atmiņās par Andri Slapiņu, Gvido Zvaigzni un Juri Podnieku te dalās Andra tēvs Heinrihs Slapiņš, brālis Jānis un dzīvesbiedre Natālija Dišēna, Jura tēvs Boriss Podnieks, Gvido māte Ilona Zvaigzne, tēvs Jānis un dzīvesbiedre Daiga, kinooperators Raits Valters un daudzi jo daudzi viņu draugi, kolēģi, domubiedri. Citētas arī viņu pašu vēstules un ieraksti dienasgrāmatās.

/Aina Rozeniece, “LV” nozares redaktore/

 

Vanaga, Melānija

Iedzīvoju pasakā

Lasa Dzidra liepiņa, 1999. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (11 st. 37 min.)

“Iedzīvoju pasakā” ir piektā grāmata Melānijas Vanagas (1905–1997) darbu ciklā “Dvēseļu pulcēšana”. Grāmata ir vēstījums par autores dzīves skaistākajiem mirkļiem – par mūža lielo mīlestību, par dēla piedzimšanu. Turpinās arī apraksts par kora “Dziesmuvara” kāpšanu slavas kalnā. Vienlaikus tas ir arī vēstījums par Latvijas valsts attīstību, ietverot arī 1934. gada 15. maija notikumus. Grāmatas centrā izvirzās Aleksandra Vanaga personība, dots ieskats viņa dzimtas – Lietuvas Vanagu vēsturē.

 

Ārzemju literatūra

 

Čemberlena, Diāna

Sadragātie sapņi

Lasa Dina Kāgane–Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 17 min.)

Daudzkārt godalgotās amerikāņu rakstnieces Diānas Čemberlenas (1950) romānā slavenā Holivudas aktrise Īdena Railija piedzīvo dramatisku dzīves posmu – viņas laulība ir izjukusi, karjeras virsotnē ir auksti un vientuļi, un viņa ir nogurusi no tēlošanas… Īdena nolemj doties uz vecāku māju bērnības zemē, lai atgūtos, sakārtotu domas un iedvesmotos savam jaunajam projektam. Viņa ir nolēmusi uzņemt filmu par savu māti Ketrinu Sviftu – populāru bērnu grāmatu rakstnieci, kura traģiski gājusi bojā, kad Īdena bija pavisam maza.

 

Dimā, Aleksandrs

Karalienes kaklarota

Lasa Uldis Deisons, 2001. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (29 st. 54 min).

Franču autora Aleksandra Dimā (1802–1870) romānā galma juvelieri piedāvā Francijas karalim Luijam XVI nopirkt savai sievai Marijai Antuanetei lielisku briljantu kaklarotu, tomēr karaliene atsakās pieņemt tik dārgu dāvanu, iesakot karalim par šo naudu uzbūvēt kuģi, lai stiprinātu Francijas varenību. Pēc neilga laika kāda veikla intrigante, uzdevusies par Marijas Antuanetes uzticības personu, mēģina izkrāpt kaklarotu it kā karalienei…

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ

Ārzemju literatūra

 

Гармаш–Роффе, Татьяна

Вторая путеводная звезда

Читает Кристина Кокина, запись 2018 года, 1компакт–диск (6 ч. 8 мин.)

Колдунья вышла, и в подвале воцарилась кромешная тьма. Преодолевая слабость, Юля села на узком топчане. Цепь на ноге громыхнула. Гарри, ее бывшего мужа, в темнице не было, – сумел сбежать по дороге?..

…Тем временем частный детектив Алексей Кисанов пробирался по подземному ходу, продирался через лес и болото, гнал на машинах, – чтобы найти, чтобы успеть, чтобы спасти всех тех, кто пропал, кто исчез в этот странный день, полный тревог и невзгод…

 

Сенкевич, Юрий и Шумилов, Александр

Их позвал горизонт

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2018 года, 1 компакт–диск (10 ч. 38 мин.)

Авторы рассказывают об открытиях и судьбах замечательных географов и путешественников: о Колумбе и Эль–Кано, о Седове и Стеллере, о Миклухо–Маклае и Шмидте…

Тринадцать новелл, тринадцать человеческих судеб.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ