Mūsu mazā bibliotēka

Vasaras pilnbriedā, kad saule ir uzkāpusi kalnā, saulainā 26. un 28.jūnija rītā Latvijas Neredzīgo bibliotēku (LNerB) apciemoja PII ,,Laimes lācis” mazie apmeklētāji – grupiņa ,,Pūcītes”’ un audzinātājas Zane un Diāna. Liels bija bērnu prieks, ieraugot bibliotēkā tik pazīstamos pasaku tēlus – Sarkangalvīti (Viju Circāni) un Karlsonu (Liju Prentnieci).

Mazo apmeklētāju actiņās iemirdzējās prieka dzirkstis, skatot tik krāsainu un grāmatiņām bagātu bērnu stūrīti. Te tika kopā lasītas pasakas un minētas mīklas, bērni uzzināja, kur dzīvo vislielākais taurenis un kurš ir vislielākais un mazākais putns pasaulē.  Liels bija mazo ķiparu pārsteigums, klausoties ,,Nenotikušo atklājumu”, ko sarakstījis Mārtiņš Zutis. Tāpat kā dabas pētnieka Kārļa Darviņa prātu nodarbināja jautājums par desmitās pēdas parādīšanos,  arī bērni  sāka domāt, vai tik tas nebija citplanētietis?

Lai iepazītu un uzzinātu daudz interesantu un aizraujošu stāstu, PII ,,Laimes lācis” mazie apmeklētāji ar prieku iesaistīsies bibliotēkas projektā ,,Mūsu mazā bibliotēka” un līdz 2019.gada maijam tiks izlasītas sešas grāmatas.

LNerB piedāvā iespēju grāmatu lasīšanu kopā ar suni. Kanisterapija veiksmīgi tiek pielietota visā pasaulē, Latvijā, arī Latvijas Nerdzīgo bibliotēkā. Terapija notiek profesionāla kinologa klātbūtnē. Tikšanās ar suni rada pozitīvu gaisotni, māca bērniem labestību un līdzcietību.

Lai bērni saņemtu Sargangalvītes grozā paslēpušos kārumus, bija jāveic labie darbiņi – jāizkrāso šīs vasaras raibais taurenis, jāiet rotaļās un jāuzzīmē bibliotēka. Darbiņi tika izdarīti, burvju vārdiņi pateikti un sarunāta nākamā tikšanās.

Paldies PII ,,Laimes lācis “ vadītājai Renātei, atsaucīgajām audzinātājām Zanei un Diānai, zinātkārajiem ,,Pūcītes” grupas bērniem par kopīgu sadarbību!

Lai mums daudz skaistu un jauku tikšanās brīžu Latvijas Neredzīgo bibliotēkā Rīgā!

Nākamā projekta ,,Mūsu mazā bibliotēka” tikšanās nu jau kopā ar draudzīgo suni Džerodu  biedrības “Teodors” pārstāvi Ramonu notiks 17. un 19. jūlijā!

Informāciju sagatavoja
Vija Circāne