Audiogrāmatu jaunumi jūnijā

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Ezera, Regīna

Pūķa ola: pilnatnes stāsti.

Lasa Līga Liepiņa, 1996. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 1 min.)

Regīnas Ezeras (1930–2002) krājumā “Pūķa ola” (1995) sešās novelēs apvienoti vienas pilnmēness nakts notikumi oktobra vētrā, kad cilvēku likteņi kļuvuši dramatiski atkarīgi no tāda nieka kā atcelts autobusa reiss. Satikšanās un šķiršanās, nāve un jaunas dzīvības pieteikums, bezcerība un laime mazliet mistiskā un psiholoģiski smalkā vēstījumā.

 

Eglītis, Anšlavs

Pansija pilī

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (10 st. 42 min.)

Latviešu prozaiķa, pēc kara ASV dzīvojošā Anšlava Eglīša (1906–1993) romāns “Pansija pilī” ir autobiogrāfisks darbs, ko raksturo spraigs sižets un lieliska humora izjūta. Darbība pārsvarā notiek Eglīšu ģimenes muižā Inciemā jeb pilī, kā to dēvē pats rakstnieks. Anšlavs tur pavadīja piecpadsmit neaizmirstamas un aizraujošas vasaras. Te allaž iegriežas spilgtas kultūras personības, kā gleznotāji Konrāds Ubāns, Voldemārs Tone, Romāns Suta, dzejnieks Edvards Virza, izdevējs Miķelis Goppers, komponists Volfgangs Dārziņš, dievturis Ernests Brastiņš un daudzi citi pazīstami un mazāk pazīstami saimnieka, Anšlava tēva – rakstnieka un dzejnieka Viktora Eglīša viesi.

 

Kļavis, Aivars

Likvidētie autobusi

Lasa Olga Vītoliņa, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 21 min.)

Latviešu rakstnieks un žurnālists Aivars Kļavis (1953) savā vēsturiskajā romānā aprakstījis Padomju Savienības laikus. “Tas ir skaudrs, bet iejūtīgs un trāpīgām detaļām bagāts vēstījums, kas tapis ar mērķi pavēstīt par latviešu literatūrā līdz šim maz atspoguļotu laika posmu un cilvēkiem – paaudzi, kas dzimusi 20. gadsimta četrdesmito gadu beigās,” vēsta izdevēji.

 

Janovskis, Gunars

Dziesma mežam

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 34 min.)

Gunara Janovska (1916–2000) romāns “Dziesma mežam” apakšvirsrakstā nodēvēts “No Mārča Umura atstātajām piezīmēm”. Mārcis Umurs dzīvo vientuļā meža mājā; uzmanības centrā ir viņa attiecības ar savu strādnieku Padiju, veco mežsargu Dēvidu un ekstravaganto meiču Pamelu, kura pametusi bagātās mājas un strādā prastā lauku krogā par apkalpotāju.

 

Janovskis, Gunars

Svešumā

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (7 st. 20 min.)

Trimdas latviešu rakstnieka Gunara Janovska grāmatā “Svešumā” (1966) iekļauti divi garstāsti.

Abus stāstus vieno darbības vide – kāds Anglijas vidienes lauku nostūris. “Izdedži” ir stāsts par to, kā itin klasisks „purva bridējs” Arturs Ozols apprec pusparalizētu jaunkundzi Džilu. Savukārt “Kuprī” vēstīts par kāda labsirdīga cilvēka bēdīgo likteni un pašnāvību, tā raksta Guntis Berelis.

 

Ūdris, Jānis

Leitnants Rubenis. Bruņinieks Roberts: vēsturisks romāns par nācijas sirdsapziņu

Lasa Renārs Naglinskis, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (14 st. 1 min.)

Rakstnieka un publicista Jāņa Ūdra septītais romāns ir aizraujošs ieskats 27 gadus jaunā Latvijas armijas Auto-tanku pulka rezerves virsnieka Roberta Rubeņa (1917–1944) dzīvē. Priekšzīmīgo virsnieku cienīja dienesta biedri un apjūsmoja sievietes, dēvējot par bruņinieku Robertu. Romānā sniegta plaša Latvijas okupācijas un Baigā gada panorāma, to caurvij pārliecība, ka par savu valsti ir jācīnās jebkuros apstākļos. Tā ir aksioma, kas īpašu nozīmi iegūst mūsdienu saspringtajā starptautiskajā situācijā.

 

Ārzemju literatūra

 

Džonsone, Millija

Neprātīgā vasara

Lasa Zane Bičevska, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 29 min.)

Popularitāti guvušās angļu rakstnieces Millijas Džonsones romānā liktenis savedis kopā četras burvīgas sievietes, kuru dzīves savijušās mezglainos rakstos. Katra no viņām vēlas būt laimīga, un katra atrodas kādā izšķirošā dzīves posmā. Taču drosmīgu lēmumu pieņemšanai reizēm vajadzīgs vien neliels impulss. Kā spirgta, silta vēja brāzma dzīvesgudrā un dinamiskā Kristija Samersa iebrāžas šo sieviešu dzīvē… Šīs sievietes sagaida vasara, kuru viņas nekad neaizmirsīs!

 

Laklo, Šoderlo de

Bīstamie sakari

Lasa Valdis Birģelis, 1990. gada ieraksts, digitāls (16. st. 57 min.)

Franču rakstnieka un politiskā darbinieka Šoderlo de Laklo (1741–1803) erotiskais romāns par 18. gs sabiedrību. Brunču mednieks de Valmons iekārojis tikumīgo Presidenta De Turvela kundzi, un savas mīlas dēkas regulāri pārspriež ar savu bijušo mīļāko Marķīzi De Merteiju, kura apsolījusi sevi Vikontam De Valmonam, ja viņš iekaros De Turvelu…

 

Malpasa, Džodija Ellena

Miesassargs

Lasa Ināra Martinsone, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (17 st. 12 min.)

NEW YORK TIMES bestselleru autores, strauji uzlecošās zvaigznes Džodijas Ellenas Malpasas (1980) romāns stāsta par attiecībām starp vīrieti un sievieti. Kamilla Logana ir bagāta un ietekmīga uzņēmēja Trevora Logana meita. Tikai daži cilvēki zina, ka jaunā sieviete smok savā zelta būrītī – stingrā tēva uzraudzībā – un dara visu, lai kļūtu finansiāli neatkarīga. Kad bagātā uzņēmēja meitas dzīvība tiek apdraudēta, tiek noalgots augstākās klases miesassargs – Džeiks Šārps. Viņš ir augstasinīgs profesionālis, gudrs, precīzs, izveicīgs un piedevām vēl velnišķīgi skaists.

 

Mariņina, Aleksandra

Sods bez ļauna nodoma

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 26 min.)

Krievu detektīvromānu autores Aleksandras Mariņinas (1957) asa sižeta romānā Anastasija Kamenska un viņas bijušais kolēģis Jurijs Korotkovs aizbraukuši uz tālu Sibīrijas pilsētu – Verbicku. Nastjas brālis gatavojas tur uzcelt dārgu pansionātu un lūdzis viņus atrast tam piemērotu vietu. Pašā domes pirmsvēlēšanu cīņas karstumā pār pilsētu aizvēlies vilnis noslēpumainu ekologu slepkavību. Pats par sevi saprotams, ka šī lieta ieinteresējusi Kamensku daudz vairāk nekā kaut kāda zemes gabala meklēšana…

 

Vujačičs, Niks

Dzīve bez robežām

Lasa Renārs Naglinskis, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 26 min.)

Niks Vujačičs (1982) piedzimis bez rokām un kājām, bet dzīvo neatkarīgu, bagātu, piepildītu un “neiedomājami labu” dzīvi, būdams paraugs ikvienam, kas meklē patiesu laimi. Šajā grāmatā viņš uzsver, ka svarīgākais ir atrast dzīves mērķi un nekad nepadoties, lai kādas grūtības stātos ceļā. Niks stāsta par savu emocionālo cīņu bērnībā, pusaudža gados un arī vēlāk.

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Ārzemju literatūra

 

Lorija, Luisa

Devējs

Lasa Renārs Naglinskis, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (5 st. 43 min.)

Amerikāņu rakstnieces Luisas Lorijas (1950) jauniešiem adresēts zinātniskās fantastikas romāns. Jonas pasaule ir ideāla. Viss tiek kontrolēts. Nav kara, nav sāpju, nav baiļu. Nav arī jāizdara izvēle. Katram cilvēkam kopienā uz mūžu ir ierādīta noteikta loma. Kad Jonam aprit divpadsmit gadu, viņš tiek izraudzīts, lai saņemtu īpašu apmācību no Devēja. Devējs ir vienīgais, kurš glabā atmiņas par patieso prieku un sāpēm, ko var sniegt dzīve. Ir pienācis laiks Jonam saņemt šo patiesību. Un no tās vairs nav atpakaļceļa.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ