Sajūtu cilvēki mums līdzās

„Sajūtu cilvēki mums līdzās” — tā saucas izstāde, kas tiks atklāta Latvijas Nacionālajā bibliotēkas  Mezonīna stāvā Jāņa Pāvila II klusajā lasītavā 2018.gada 27.jūnijā plkst. 12.00, – dienā, kad tiek atzīmēta Pasaules Nedzirdīgi neredzīgo diena.

Kad cilvēkam zūd acu gaisma un dzirde, tad viņam paliek vien sajūtas – tauste, oža, garša. Tieši šiem cilvēkiem – nedzirdīgi neredzīgajiem ir veltīta šī izstāde. Izstādē būs apskatāmas gan daiļliteratūras grāmatas (redzīgo rakstā, Braila rakstā, audio formātā),  kas ir veltītas vai kurās ir pieminēti nedzirdīgi neredzīgie cilvēki un grāmatas, ko ir sarakstījuši nedzirdīgi neredzīgie cilvēki. Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties arī ar tematiskajām grāmatām un avīžu rakstiem gan par nedzirdības un neredzības problēmām, gan par ievērojamākajām personībām, piem., par jau mums zināmo Helēnu Kelleri, Olgu Skorohodovu un citām personībām. Īpaša vieta būs grāmatām ar taktilajām (taustāmajām) ilustrācijām un taktilajiem uzskates materiāliem no Latvijas Neredzīgo bibliotēkas krājuma. Tāpat arī izstādes apmeklētājiem būs iespēja iejusties nedzirdīgi neredzīgo „ādā”, izmēģinot kādu no taustes – smaržu spēlēm.

Vēsturiskās dienas apskats un pieredzes stāsti mīsies ar muzikālajām pauzēm.

Pēc atklāšanas pasākuma visiem interesentiem būs iespēja piedalīties darba grupā, kurā varēs apmainīties ar viedokļiem par situāciju Latvijā, formulēt aktuālās problēmas un meklēt iespējamos risinājumus.

Tāpat arī visiem izstādes apmeklētājiem būs iespēja doties ekskursijā pa Latvijas Nacionālo bibliotēku.

Izstāde ir tapusi sadarbojoties 4 organizācijām:
Latvijas Vājdzirdīgo atbalsta asociācija “Sadzirdi.lv”
Rīgas Vājredzīgo un Neredzīgo Biedrība “Redzi mani”
Latvijas Neredzīgo bibliotēka
Latvijas Nacionālā bibliotēka

Izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā būs apskatāma līdz pat 27.jūlijam.

Informāciju sagatavoja Dzintra Isajeva, LNerB LAN vec. bibliotekāre