Ielīgojam Jāņu dienu

Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā aicina 21. jūnijā uz Jāņu ielīgošanas pasākumu “Ielīgojam Jāņu dienu”, kas šogad tiks organizēts divās daļās:

Pirmajā daļā no plkst. 10.00 līdz 17.00 bibliotēkas lasītavā būs apskatāma un aptaustāma interaktīva izstāde “Līgo dienas pieskāriens”, kurā būs izvietoti:

• alus kausi,
  • Jāņu vainagi un improvizētais ugunskurs uz bibliotēkas koka terases,
  • biedrības “Alus fans” alus pudeļu etiķetes,
  • grāmatas par un ap Jāņiem.

Izstādes laikā skanēs Jāņiem raksturīga mūzika.

Otrajā daļā no plkst. 18.00 Strazdumuižas estrādē atradīsies dažādi informatīvie stendi:

• Latvijas Neredzīgo bibliotēka piedāvās aktivitāti “Mobilā bibliotēka” un grāmatas veidošanas darbnīcu “Ielīgojam Jāņu dienu”, kā arī spēli ar balvām “Pabeidz tautasdziesmu”.
  • Latvijas Sarkanais krusts dalīsies informācijā par savu darbību un iespēju ikvienam būt līdzatbildīgam.
  • SIA “Exceed” reklamēs jaunāko pielāgoto tehniku redzes invalīdiem un demonstrēs tās darbību.
  • Servisa suņu biedrība TEODORS būs ieradies ar saviem suņiem-pavadoņiem un piedāvās izmēģināt sajūtas, kādas rodas, kad ceļā pavada suns, nevis spieķis.
  • Savukārt Dienas centra verandā Latvijas Neredzīgo biedrība būs izveidojusi izstādi ar pieejamo tiflotehniku un nodrošinās iespēju uz vietas noslēgt sadarbību.

Tāpat tiks piedāvātas bezalkoholiskā alus un siera degustācijas.

Plkst. 18.30 aktivitātes un degustācijas turpināsies, taču uz skatuves sāksies Jāņu ielīgošanas koncerts ar vīru ansambļa “Senozols”, bibliotēkas darbinieku un kantrī grupas “Sestā Jūdze” piedalīšanos. Atklāšanas runu teiks Kultūras ministrijas valsts sekretāra vietnieks kultūrpolitikas jautājumos Uldis Zariņš.

Informējam, ka pasākums tiks fotografēts un filmēts — vēlāk iegūtais materiāls tiks izmantots projekta un bibliotēkas darba atspoguļošanā publiskajā vidē. Ja kāds nevēlas, lai viņa attēls parādītos publiskajā telpā, lūgums sazināties ar bibliotekārēm pa tālruni 67514513 vai klātienē, vai pasākuma dienā par to paziņot Latvijas Neredzīgo bibliotēkas stenda darbiniecēm.

Tiekamies uz lustīgu ielīgošanu!

Informāciju sagatavoja
Dinija Bite