Goda daugavpilietei Anitai Liepai 90

Daugavpils pilsētas svētku (04.06.-10.06.) sakarā Daugavpils filiālbibliotēka aicina iepazīt tuvāk ievērojamo latviešu rakstnieci, Triju Zvaigžņu ordeņa īpašnieci un Daugavpils pilsētas Goda pilsoni Anitu Liepu (1928), kura šogad atzīmē 90 gadu jubileju.

Anita Liepa, nākusi no virsnieku dzimtas, vienmēr ir bijusi kareivīga un brīvdomīga, par ko dzīves laikā iekūlusies neskaitāmās nepatikšanās. Viņas dzimtas un pašas liktenis, ko malušas 20. gadismta Latvijas vēstures dzirnavas, radis atspulgu daiļradē, ko lielākoties raksturo autobiogrāfiskums. Trimdas gadi Vācijā, ieslodzījums PSRS ziemeļu nometnēs, aktīva dalība Tautas frontē, arhīvu dokumentu pētīšana un radinieku pēdu meklēšana dažādos bijušās Padomju Savienības nostūros – Anitas Liepas dzīve pati par sevi sniegusi bagātīgu materiālu darbiem, tāpēc, lasot viņas dokumentālos romānus, var garīgi tuvoties rakstnieces personībai un biogrāfijai, uzzinot daudz interesantu vēsturisku faktu arī par Daugavpili.

2018. gada 12. jūnijā plkst. 12.00 notiks Anitas Liepas dzīvei un daiļradei veltīts literārs pasākums “Goda daugavpiliete Anita Liepa”, kura laikā tiks lasīti arī fragmenti no 1990. gadā izdotā un toreiz lielu interesi raisījušā dokumentālā romāna “Ekshumācija”, kas vēstī par autores dzimtas likteni uz 20. gadsimta notikumu fona.

Savukārt no 4. līdz 22. jūnijam bibliotēkā atvērta izstāde “Viss, kas ir bijis, ir bijis labi…”, kura piedāvā ne tikai rakstnieces darbus un intervijas, bet arī īpašu grāmatu izlasi, ko autore augstu vērtē vai dēvē par savām mīļākajām grāmatām. Ko lasa Anita Liepa? Nāciet uzzināt uz Daugavpils filiālbibliotēku!

Informāciju sagatavoja Jana Šlapaka,
Daugavpils filiālbibliotēkas vadītāja