Kino pēcpusdiena 30. maijā

Trešdien, 30. maijā, plkst. 15. 00 Latvijas Neredzīgo bibliotēkas lasītavā Rīgā latviešu kino pēcpusdienā
varēs noskatīties režisora Jura Podnieka dokumentālo filmu “Krustceļš”.

Filma ir emocionāls stāsts par trīs Baltijas valstu – Latvijas, Lietuvas un Igaunijas — liktenīgajiem 20. gadsimta vēstures notikumiem un šo valstu centieniem iegūt neatkarību. Filmas varoņu stāstījums savijas ar 1990.gada Dziesmu svētkiem, kas visu atmiņā palikuši kā pirmie “brīvie” Dziesmu svētki pēc 50 gadu ilgā okupācijas režīma.

Jura Podnieka filmas, dokumentējot Padomju Savienības pēdējos gadus, kļuva par pārmaiņu laika simboliem un atnesa režisoram pasaules slavu.

Filma “Krustceļš” ir viena no spilgtākajām kinematogrāfiskajām parādībām atjaunotās Latvijas neatkarības pirmajos gados, kad lielais vairums režisoru risināja politiskas un patriotiskas tēmas. Režisors Juris Podnieks to darīja ar māksliniecisku un emocionālu vērienu, viņa filmas jau bija novērtētas arī ārpus Latvijas, tāpēc “Krustceļš” tapa sadarbībā ar Japānas TV kanālu NHK un Lielbritānijas Channel 4.

Pasākumā notiks fotografēšana un attēli var tikt izvietoti publiskajā telpā!

Informāciju sagatavoja
Lija Prentniece