Maijā – “Tu esi Tavas valsts ģimene!”

Rēzeknes filiālbibliotēkā 2018. gada pasākumu cikla „Tu esi Latvija!” maija  tēma – „Tu esi Tavas valsts ģimene!”

“Kāda būs ģimene, tāda būs tauta un valsts.”/ Alfrēds Bērziņš/

Rēzeknes filiālbibliotēka apmeklētājiem maijā  piedāvā:

  • „Mūžam pa divi Kokari”, priekšlasījumu cikla „Latvijas leģendārie cilvēki” 4.priekšlasījums 17. maijā plkst. 12.00;

Šoreiz priekšlasījuma varoņi – “Balsu burvji brāļi Kokari… Vienai Zemei kalpojošie dvīņi: loģiskais Imants un romantiskais Gido, kas vienmēr apzinājušies sava kopspēka nedalāmību. Kad viens ir Saule un otrs — Mēness. Abi brāļi — vienoti kā mūris un vienai mūzai padevīgi kalpi, vienā muzikālajā zemē uzvaroši valdnieki…Divi bezbailīgi Gulbenes puikas, kuri pacēla latviešu kordziedāšanas tradīciju kā jūras malā izmestu dzintaru un, piešķirot neatkārtojamības slīpējumu, padarīja to par pasaulē atpazīstamu spožu, zeltgodalgotu zīmolu” / Laima Muktupāvela “BrāliBrāli”/.

  • „Divatā pasaule gaišāka…”, izstāde, veltīta Starptautiskajai ģimenes dienai,  no 15.maija  līdz 31.maijam;

Izstādē tiek piedāvāti materiāli no materiālu kopas “Neredzīgu cilvēku dzīvesstāsti”, kas stāsta par ģimenēm, kurās kāds tās pārstāvis vai arī abi (vīrs un sieva) ir bez redzes atlikuma. Materiāli savākti no seriālizdevumiem un elektroniskajiem resursiem.

  • „Satikšanās ar Imantu Ziedoni. Dzejā, epifānijās…”,  grāmatu izstāde, veltīta Imanta Ziedoņa 85 gadu jubilejai, no 3.maija līdz 31.maijam.

Cik gan skaisti, ka dzejnieks mums ir uzdāvinājis šo iespēju – katram pašam rast savas attiecības ar viņu. Šoreiz satikties dzejā un epifānijās.

Atgādinām, ka vērienīgāko notikumu mūsdienu Latvijas vēsturē – valsts simtgadi 2018.gadā Rēzeknes filiālbibliotēka atzīmē ar pasākumu ciklu „Tu esi Latvija! ”, kur visa gada garumā katram mēnesim tiek izvēlēta sava tēma, un priekšlasījumu ciklu „Latvijas leģendārie cilvēki”.

„Lai pasaulē ieviestu kārtību, vispirms sakārto savu valsti; lai sakārtotu valsti, vispirms sakārto savu ģimeni; lai sakārtotu ģimeni, vispirms uzlabo savu personīgo dzīvi; lai sakārtotu personīgo dzīvi, iztaisno savu sirdi.” / Konfūcijs/

Laipni gaidīti Rēzeknes filiālbibliotēkā!

Informāciju sagatavoja Ināra Zeltiņa

Rēzeknes filiālbibliotēkas vadītāja

<< Atpakaļ