Audiogrāmatu jaunumi aprīlī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Kaijaks, Vladimirs

Svīre, Māra

Vēstule

Lasa Renārs Naglinskis, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (9 st. 34 min.)

Šis ir turpinājums Vladimira Kaijaka (1930–2013) romānam “Meitene no nekurienes”.

“Vēstule var iepriecināt, vēstule var skumdināt, paretam gadās, ka vēstule iejaucas cilvēka liktenī, notikumi sāk vērpties pavisam citādi, nekā iepriekš gribēts, un mīlestībai basām kājām jāiet asām šķembām kaisīts ceļš – kā notiek šajā romānā,” tā Vladimira Kaijaka dzīvesbiedre un romāna līdzautore Māra Svīre.

 

Kota, Laima

Istaba

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (12 st. 14 min.)

Sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” iznākušais Laimas Kotas (1962) romāns “Istaba” ļauj ielūkoties Latvijas ļaužu dzīvē pirms trim gadu desmitiem, kad arvien lielākās saimnieciskās grūtībās nonākusī padomju valsts vara pēkšņi kļuva labvēlīga cilvēciskai vēlmei dzīvot pārticīgāk un izsludināja perestroiku.

 

Priede, Dace

Saule špagas asmenī. Pirmā un otrā grāmata

Lasa Dzidra Liepiņa, 1996. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (33 st. 40 min.)

13 romānu autores, aktrises, teoloģes Daces Priedes (1954) romānā ir daudz autobiogrāfisku motīvu – tas ir vēstījums par tikko konservatoriju beigušas aktrises Artas sarežģīto, pretrunu pilno dzīvi 20. gadsimta 70. gadu Latvijā, kurai paralēli plūst Artas fantāzijā dzimušā jaunā barona Žaka Ranjē gaitas romantizētā iztēles pasaulē.

Romāna otrajā grāmatā turpinās jaunā barona Žaka un nu jau bijušās aktrises Artas paralēlās dzīves. Abiem jārisina smagais jautājums: kas ir labāk – samocīta dzīvei godīga nāve? Un daudz kas izrādās nepavisam ne tāds, kā sākumā šķita.

 

Zīle, Monika

Vīrietis vēsai vasarai

Lasa Laura Matule, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (8 st. 34 min.)

Latviešu rakstnieces un žurnālistes Monikas Zīles (1941) romāna “Vīrietis vēsai vasarai” (2010) galvenā varone Renāte dzimtajās mājās pie bērnības mistiski dzīvā ezera domās atzīstas, ka viņai pieder daudz: lieliska bērnība un jaunība, bagātība un plaukstošs personīgais uzņēmums, pieauguši bērni un citi tuvinieki. Viņa ir skaistākajos sievietes pilnbrieda gados, kad esi vēl iekārojamāka nekā agrā jaunībā un patīc vīriešiem. Tomēr, piedzīvojot negaidītu aizvainojumu, sirds salst un vēlas būt mīlestībā sasildīta.

 

Ārzemju literatūra

 

Ekšteins, Modris

Ceļā kopš rītausmas

Lasa Uldis Deisons, 2002. gada ieraksts, digitāls (10 st. 17 min.)

Grāmatas autors Modris Ekšteins (1943) ir latviešu izcelsmes Kanādas vēsturnieks un rakstnieks. Šajā grāmatā viņš pauž dziļi aizkustinošu un intelektuālu viedokli par mūsdienu vēsturi un tās nozīmi mūsdienu cilvēkiem. Jaunā skatījumā izvērtēdams Otrā pasaules kara mantojumu, autors uzdod būtiskus jautājumus par vēsturi un tās jēgu.

 

Evanss, Nikolass

Vilku lokā

Lasa Uldis Deisons, 2000. gada ieraksts, digitāls (17 st. 19 min.)

Grāmata “Vilku lokā” (1989) ir rakstnieka, žurnālista, scenārista un producenta Nikolasa Evansa (1950) otrais romāns un stāsta par cilvēka un dabas vienotību.

Pēc negaidīta drauga uzaicinājuma talantīgā bioloģe un vilku pētniece Helēna Rosa dodas uz Montānu, lai iesaistītos vilku atjaunošanās programmā. Īpaši tuvas attiecības Helēna izveido ar Montānas ietekmīgākā lauksaimnieka jaunāko dēlu Lūku…

 

Evanss, Nikolass

Zirgu vārdotājs

Lasa Dzidra Liepiņa, [1998]. gada ieraksts, digitāls (14 st. 44 min.)

Angļu žurnālista, producenta, scenāriju autora un rakstnieka Nikolasa Evansa (1950) romānā trīspadsmitgadīgā Greisa un viņas zirgs Piligrims tiek sakropļoti satiksmes negadījumā: meiteni pārņem skumjas, un viņa ieslīgst grūtsirdībā, bet zirgs kļūst neuzticīgs pret visu pasauli. Greisa kopā ar savainoto zirgu dodas tālā ceļā cauri visai Amerikai uz Montānu pie zirgu vārdotāja Toma Bukera. Satikšanās ar Tomu pilnībā maina visu galveno grāmatas varoņu attieksmi vienam pret otru un pret dzīvi.

 

Gripando, Džeimss

Gultā ar svešinieku

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks ( 11 st. 29 min.)

Aizraujošā amerikāņu trilleru autora Džeimsa Gripando (1958) romānā pār dakteres Peitones Šīldsas brīnišķīgo dzīvi savelkas melni mākoņi. Peitone iekļūst avārijā un tiek cauri ar veselu ādu. Tomēr vēlāk viņu sāk vajāt savādi un biedējoši notikumi, un neviens, pat viņas vīrs netic Peitones apgalvojamam, ka negadījumu virkne, kas jau robežojas ar tīšiem noziegumiem, izraisīta ar nodomu. Neredzamais ienaidnieks, šķiet, nešaubīgi zina katru viņas soli…

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Ārzemju literatūra

 

Ende, Mihaels

Momo

Lasa Valda Drulle, 1992. gada ieraksts, digitāls (9 st. 4 min.)

Viens no populārākajiem vācu fantāzijas un bērnu literatūras rakstnieka Mihaela Endes (1929-1995) darbiem.

Kas ir Momo? Maza meitenīte, kura dzīvo veca amfiteātra drupās. Cilvēki tiecas pie viņas, jo Momo piemīt brīnumainas spējas ieklausīties cilvēkos. Turklāt viņas tuvumā ikviens iegūst laiku, ko var veltīt savai ģimenei un draugiem. Tomēr viss nav tik vienkārši. Pelēkie kungi uzskata, ka laiks ir jātaupa. Šī ideja izplatās kā lipīga slimība. Momo stājas tai pretī, jo saprot: laiks ir dzīve, bet dzīve glabājas sirdī.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ

Ārzemju literatūra

 

Кангур, Пааво

Яак Йоала

Читает Александр Жиленко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 1 компакт-диск (7 ч. 3 мин.)

Книга основана на воспоминаниях современников. Подробный рассказ о пути Яака Йоалы к творческим вершинам, а оттуда – к отшельничеству. Читателю будет любопытно узнать, насколько насыщенными были те годы его жизни, которые прошли вне сцены – говорит редактор и журналист Евгения Вяря.

 

Райг, Кулле

Мистер Икс

Читает Татьяна Косминина, запись Эстонской библиотеки для слепых [2015] года, 1 компакт-диск (8 ч. 29 мин.)

Репертуар Георга Отса насчитывал более пятисот песен, которые он исполнял на двадцати с лишним языках.

Что думал этот человек о музыке, вообще об искусстве, о призвании художника, о работе и обязанностях человека, об обществе и семье, о своем положении? Что за человек он был? На все эти вопросы книга старается найти ответы.

 

Саймонс, Полина

Медный всадник

Читает Татьяна Косминина, запись Эстонской библиотеки для слепых [2017] года, 1 компакт-диск (32 ч. 31 мин.)

1941-й, Ленинград. Тот роковый день, когда Германия напала на СССР, стал для шестнадцатилетнией Татьяны началом истории ее любви. Встреча с Александром, советским офицером, перевернула всю ее жизнь. Одного взгляда им хватило, чтобы понять – это судьба! Но… невольно девушка оказалась соперницей своей сестры. Не желая причинять ей боль, Татьяна решила отказаться от собственного счастья…

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ