Mākslas dienas Latvijā sagaidām ar jaunu virtuālo izstādi

Mākslas dienas Latvijā sagaidām ar jaunu virtuālo izstādi.

Pavasarī, parasti aprīlī tiek atzīmētas mākslas dienas Latvijā, kas aizsākās tālajā 1959.gadā. Mākslas dienu ietvaros tiek organizēti dažādi ar mākslu saistīti pasākumi un organizētas izstādes. Par godu mākslas dienām ir tapusi jauna virtuālā izstāde „Neredzīgie mākslas darbos”. Kā jau pats nosaukums rāda, šeit ir apskatāmi mākslas darbi, kuros ir attēloti neredzīgi cilvēki. Izstādē mākslas darbi ir sakārtoti hronoloģiskā secībā pēc to aptuvenā radīšanas laika. Te var iepazīties ar mākslas darbiem, kas tapuši, sākot no senās Peru laikiem līdz pat mūsdienām. Izstādē ir pārstāvēti gan nezināmu un maz pazīstamu autoru darbi, gan tādu pasaulslaveno autoru kā El Greko, Pablo Pikaso, Vasīlija Perova  darbi. Pēc katra mākslas darba seko apraksts gan par autoru, gan par mākslas darbā attēloto.

Izstāde atrodama bibliotēkas mājas lapas sadaļā „Virtuālās izstādes”.

Informāciju sagatavoja Dzintra Isajeva
Latvijas Neredzīgo bibliotēkas vec. bibliotekāre