7.aprīlis – Pasaules veselības diena

Acu veselība
7. aprīlī tiek atzīmēta Pasaules veselības diena. Mēs gribētu pievērst īpašu uzmanību acu veselībai.
Kad runājam, par acu veselību, vienmēr prātā nāk tūlītēja vai ilgtermiņa acu aprūpe un redzes aizsardzība. Redze ir unikāla un sniedz personīgo skatījumu uz dzīvi, kā arī palīdz mums mācīties, gūt jaunas iemaņas un piedzīvojumus, tādēļ tā ir jāsaudzē.
Vesels ķermenis – Veselīgi ieradumi – Veselas acis.
Jūsu acis ir daļa no jūsu ķermeņa. Daži no ikdienas ieradumiem, kas palīdz uzturēt formā jūsu ķermeņa veselību, veicina acu veselību:

  • Sabalansēts uzturs- bagātināts ar šķiedrvielām, augļiem un dārzeņiem.
  • Ūdens lietošana atjauno organisma šūnas un mitrina acis.
  • Izvairīšanās no smēķēšanas un uzturēšanās dūmos.
  • UV aizsargbriļļu lietošana.
  • Vitamīnu lietošana.

Darbavietā un mājas jābūt labam apgaismojumam ar papildu gaismas avotiem darba un atpūtas zonās. Mērena fiziska slodze, taču regulāra staigāšana un skatīšanās tālumā dod acīm labu atpūtu tāpat kā veselīgs uzturs un pozitīva attieksme pret dzīvi.

LNerB Lasītāju apkalpošanas nodaļas Tifloloģijas kabinetā Rīgā, Strazdumuižas ielā 80 no 6. – 13. aprīlim būs apskatāma izstāde, kas ir veltīta acu veselībai. Izstādē varēs iepazīties ar grāmatām parastajā drukā, audiogrāmatām un dažādiem rakstiem no periodiskajiem izdevumiem par acu veselību. Visi izstādes materiāli ir no Tifloloģijas krājumā esošās literatūras un tematiskās mapes „Oftalmoloģija – no 2010.g.”

 

Infromāciju sagatavoja Dzintra Isajeva

LAN vec. bibliotekāre

 

Izmantotie informācijas avoti:

  1. Jūsu acu veselība! [Elektroniskais resurss]. – Tiešsaites pakalpojums. – b.v. : acim.lv, 2018. – Nos. no tīmekļa lappuses. – Pieejas veids : tīmeklis www.URL: http://www.acim.lv/2012/11/jusu-acu-veseliba/. – Resurss aprakstīts 2018.g. 5.apr.
  2. Kondrāte Māra. Padomi asai redzei un veselām acīm [Elektroniskais resurss]. – Tiešsaites pakalpojums. – b.v. : Progresīvo Tehnoloģiju institūts, b.g. – Nos. no tīmekļa lappuses. – Pieejas veids : tīmeklis www.URL: http://www.vesels.lv/raksti-par-veselibu/acis/padomi-asai-redzei-un-veselam-acim.html. – Resurss aprakstīts 2018.g. 5.apr.

 

 

<< Atpakaļ