Pasaules glaukomas nedēļa un izstāde LNerB no 12. – 16.martam

12.martā tiek atzīmēta Pasaules glaukomas diena. Katru gadu visā pasaulē notiek glaukomas nedēļa, kuras ietvaros sabiedrība tiek aicināta pievērst īpašu uzmanību acu veselībai. Šogad tā notiek no 11.-17. martam. Šīs nedēļas ietvaros dažādu aktivitāšu sērija visā pasaulē, ko organizē Pasaules glaukomas asociācija, kopīgi sadarbojoties ar Pasaules glaukomas pacientu asociāciju, brīdina cilvēkus regulāri veikt acu (un redzes nerva) pārbaudes, lai pēc iespējas agrāk varētu noteikt glaukomu, tādējādi veicinot redzes saglabāšanu.

LNerB Lasītāju apkalpošanas nodaļas Tifloloģijas kabinetā, Rīgā, Strazdumuižas ielā 80 no 12. – 16. martam būs apskatāma izstāde, kas ir veltīta glaukomas problēmai. Izstādē varēs iepazīties ar grāmatām, bukletiem un dažādiem rakstiem no periodiskajiem izdevumiem par glaukomu. Visi izstādes materiāli ir no Tifloloģijas krājumā esošās literatūras un tematiskās mapes „Oftalmoloģija – no 2010.g.”

 

Pasākumi Latvijā Pasaules Glaukomas nedēļas ietvaros:

  1. Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā 13. martā no plkst. 14.00 līdz 15.00 tiek rīkota preses konference «Nezaudē redzi glaukomas dēļ!», lai informētu sabiedrību par glaukomas riska faktoriem un rīcības algoritmiem šīs slimības savlaicīgai atklāšanai. Tajā ar svarīgāko dalīsies Paula Stradiņa KUS ārsti Maruta Jurjāne, Ēriks Elksnis, Artūrs Zemītis un Anete Kursīte.
  2. Paula Stradiņa klīniskajā universitātes slimnīcā – bezmaksas lekcijas 13. martā plkst. 15.00–16.00. Tēmas: Kā atpazīt pirmos glaukomas simptomus, to savlaicīgi diagnosticēt un ārstēt, lai izvairītos no slimības radītajiem postījumiem? Kas jāzina par profilaksi? Ko jautāt savam acu ārstam? Lai zināšanas pārbaudītu arī praksē, lekciju apmeklētājiem no plkst. 16.00–18.00 būs iespēja bez maksas pārbaudīt arī acu spiedienu.

 

Informāciju sagatavoja Dzintra Isajeva

LNerB Lasītāju apkalpošanas nod. vec. bibliotekāre

 

Informācijas avots:

About world glaucoma week [Elektroniskais resurss]. – Tiešsaistes pakalpojums. – [b.v.] : World Glaucoma Week, 2018. – Nos. no tīmekļa lappuses. – Pieejas veids : tīmeklis www.URL: https://www.wgweek.net/about-world-glaucoma-week/. – Resurss aprakstīts 2018. g. 5.martā.

<< Atpakaļ