Marta notikumi Daugavpils filiālbibliotēkā

Daugavpils filiālbibliotēka aicina ieskandināt pavasari un uzlādēties martā ar pozitīvu dzejas un mūzikas enerģiju, apmeklējot 14. martā plkst. 12.00 harizmātiska dzejnieka un mūzikas izpildītāja Anatolija Gallera autorvakaru.

Anatolijs Gallers dzimis 1950. gadā represēto ģimenē un pavadījis bērnību aiz Ziemeļu polārā loka, atgriežoties mātes dzimtajā pilsētā – Daugavpilī – 1958. gadā. Būdams ļoti aktīvs, radošs un darbīgs cilvēks ar plašu interešu loku, 1974. gadā sācis rakstīt dzeju un publicējies dažādos izdevumos, almanahos, Daugavpils pašvaldības izdotajā krājumā “Dzejas dienas”. Izdevis vairākus dzejoļu un dziesmu krājumus, no kuriem viens – Калейдоскоп душиpieejams arī Daugavpils filiālbibliotēkas lasītājiem.

Muzikāli literārajā vakara 14. martā varēsiet baudīt ne tikai Anatolija Gallera tematiski daudzveidīgo dzeju, bet arī skanīgas dziesmas ar autora vārdiem gan paša dzejnieka, gan Daugavpils Dienas centra “Saskarsme” ansambļa “Cerība” izpildījumā.

Martā Daugavpils filiālbibliotēkā var iepazīties arī ar daiļliteratūras izstādi “Kurš teica vau?”, kura ir veltīta 2018. gada simbolam, daudzu lasītāju uzticamajam četrkājainajam draugam un pavadonim – SUNIM.

Izstādes eksponātu vidū ir ne tikai bērnu grāmatas, kurās suns bieži vien darbojas galvenajā vai vismaz otrā plāna lomā, bet arī dažādu žanru grāmatas pieaugušajiem, kurās šis dzīvnieks palīdz autoram risināt sižetu, atklāt savas pārdomas vai parādīt vērtības. Kāds ir suņa atspoguļojums daiļliteratūrā – to aicinām noskaidrot līdz 29. martam, apmeklējot izstādi, kurā atradīsiet grāmatas audio formātā, Braila rakstā un parastajā iespiedrakstā!

Izstādes eksponāti dažādos formātosIzstādes eksponāti