Marts Balvu filiālbibliotēkā

Marts Balvu filiālbibliotēkā atnācis ar vairākām izstādēm.

Pirmā izstāde …skaisti vajag dzīvot… veltīta skatītāju mīlētai un režisoru lutinātai izcilajai aktrisei Olgai Dreģei, kura šomēnes svin savu 80 gadu jubileju. Nospēlējusi neskaitāmas lomas gan Dailes teātrī, gan piedalījusies izrādēs citos teātros. Veidojusi un piedalījusies dzejas un prozas lasījumos. No 1962. gada līdz pat mūsdienām filmējusies daudzās kino filmās un TV seriālos. Viena no slavenākajām lomām nenoliedzami ir Dagnija Tūtere („Limuzīns Jāņu nakts krāsā”, rež. J.Streičs, 1981). Saņēmusi vairākus apbalvojumus.

Otrā izstāde “Latvijai 100” turpinās iesākto izstāžu ciklu, kas norisināsies līdz pat novembrim.  Martā apskatīsim Londonas grāmatu tirgu. 2018. gadā, kad Baltijas valstis svin valstu simtgades, Latvija līdztekus Igaunijai un Lietuvai būs Londonas grāmatu tirgus goda viesu statusā. Šajā gadā Baltijas rakstnieku delegāciju Londonā veidos 12 atzīti un nozīmīgi rakstnieki, kuri atspoguļo Igaunijas, Latvijas un Lietuvas augstāko sniegumu mūsdienu literatūrā. Bibliotēkā būs apskatāma gan nominēto, gan citu igauņu un lietuviešu autoru darbu izstāde.

Savukārt tos, kuri apmeklēs bibliotēku nedēļā, kad svinama Starptautiskā dzejas diena, gaida pārsteigums. Kāds? To uzzināsiet atnākot uz bibliotēku. Uz tikšanos!

Attēls no Olgai Dreģei veltītās izstādes "...skaisti vajag dzīvot..."