Audiogrāmatu jaunumi februārī

Audiogrāmatas ir paredzētas personām, kurām nepieciešama informācija audioformātā. Ieraksta reproducēšana vai izplatīšana citām personām ir autortiesību pārkāpums. Par autortiesību pārkāpumu ir paredzēta atbildība Krimināllikuma 148. pantā.

 

JAUNUMI LATVIEŠU VALODĀ

Latviešu literatūra

 

Ābele, Inga

Duna

Lasa Dina Kāgane-Kovaļova, 2017. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (15 st. 6 min.).

Vēsturisko romānu sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” septītais romāns – Ingas Ābeles (1970) “Duna” – vēsta par 1949. gadu Rīgā, Sēlijā un Latgalē. Grāmatā savijas cilvēku un šķirnes zirgu likteņi pēckara Latvijā, kolhozu un deportāciju ēnā.

 

Gailīte, Zane

Mūsu Baumaņu Kārlis

Lasa Alda Zariņa, 2017. gada ieraksts,1 kompaktdisks (6 st. 42 min.).

Mūzikas vēsturnieces Zanes Gailītes (1952) grāmata ir veltījums Latvijas Republikas himnas autora Baumaņu Kārļa (1835 – 1905) dzīvei un darbībai viņa 180 gadu jubilejā. Grāmatā spilgti un tēlaini sniegta arī plašāka laikmeta panorāma un raksturoti komponista līdzgaitnieki, vide un notikumi, ļaužu saskarsme un kaislības, tikumi un netikumi.

 

Repše, Gundega

Ugunszīme

Lasa Daina Lorence, 1990. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (5 st. 26 min.).

Gundegas Repšes(1960) romāns vēsta par pagājušā gadsimta 50. gadiem – pēckara laiku Latvijā. Romāna darbība aizsākas 1949. gadā, attēlojot latviešu inteliģenci, kura iecienījusi franču kultūru un tika dēvēta par latviešu kultūras vēsturē nu jau nezūdošu zīmolu “franču grupa”.

 

Uz ežiņas galvu liku… Traģiskās partizānu cīņas Latvijas mežos pēckara gados. 1. grāmata

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1993. gada ieraksts, digitāls (16 st. 47 min.).

Sastādītājs un galvenais redaktors Aleksandrs Kalvāns. Grāmatā ietvertas ziņas par 132 nacionālo partizānu vienībām un 855 pretošanās kustības dalībniekiem, kas cīnījās pret sarkano mēri.

 

Ārzemju literatūra

 

Hārmela, Kristīna

Aizmirstības kanēļa smarža

Lasa Ināra Martinsone, 2017. / 2018. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (16 st. 20 min.).

Amerikāņu rakstnieces Kristīnas Hārmelas (1979) romānā Houpa dodas uz Parīzi, lai atklātu vairāk nekā pusgadsimtu glabāto ģimenes mantojumu – kulinārijas noslēpumus, kuru priekšā atveras ne vien durvis, bet arī svešu cilvēku sirdis. Romānā atklājas skaists mīlasstāsts mūža garumā, kas pārdzīvojis kara šausmas un nāvi.

 

Kineo, Anna

Kā upe plūst. Stāsts par džentlmeņa un mūziķa Frānsisa Tradžana dzīvi un dažkārt slepenajiem piedzīvojumiem

Lasa Uldis Deisons, 1998. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (20 st. 5 min.).

Franciski rakstošas šveiciešu rakstnieces Annas Kineo (1936–2015) vēstījums par vēsturisku personu – angļu aristokrātu un mūziķi Frānsisu Tradžanu un viņa neparasto dzīves gaitu sarežģītajos reliģijas karu apstākļos 16. gs. beigās un 17. gs. sākumā. Darbība risinās Anglijā, Francijā, Itālijā, Holandē, Šveicē – visā Rietumeiropā.

 

Koula, Martina

Bīstamā lēdija

Lasa Aivars Bogdanovičs, 1996. gada ieraksts, 1 kompaktdisks (21 st. 27 min.).

Talantīgās angļu rakstnieces Martinas Koulas (1959) pirmajā romānā stāstīts par Raianu, trūcīgas īru deviņu bērnu emigrantu ģimenes bīstamo un nežēlīgo ceļu uz kriminālās pasaules virsotnēm.

 

Maknota, Džūdita

Paradīze

Lasa Dzidra Liepiņa, 1998. gada ieraksts, 2 kompaktdiski (31 st. 27 min.).

Amerikānu rakstnieces Džūditas Maknotas (1944) mīlestības romāns stāsta par jaunības kaisli, kas noved divus šķirtus mīlētājus pie otrreizējas satikšanās brīnuma. Tie ir Meredita Benkrofta, nopietna, skaista blondīne, un Metjū Ferels, enerģisks, pievilcīgs finanšu magnāts, kas nejēdzīga pārpratuma un šķietamas nodevības dēļ vairāk nekā desmit gadus centušies aizmirst viens otru, neapjauzdami, ka viņiem lemts iet dzīvē kopīgu ceļu…

 

BĒRNIEM UN JAUNIEŠIEM

Ārzemju literatūra

 

Montgomerija, Lūsija Moda

Anna no “Zaļajiem jumtiem”

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (11 st. 4 min.).

Pirmā grāmata vēstī par Annas Šērijas bērnību sākot no 11 gadu vecuma. Viņa kā bārene ar ļoti grūtu bērnību beidzot tiek pieņemta ģimenē. Lai arī tas notiek kļūdas pēc, ar bagātu iztēli apveltītā, sarkanmatainā meitene ātri vien atrod savu vietu veco aizbildņu Metjū un Marillas Katbertu un citu mazās Eivonlijas ciema iedzīvotāju sirdīs Prinča Edvarda salā, Kanādā. Viņa meklē draugus, piedzīvojumus un visu, kas īstai bērnībai piederas.

 

Montgomerija, Lūsija Moda

Anna no Eivonlijas

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (9 st. 33 min.).

Otrā grāmata par dedzīgo un sirsnīgo Annu no “Zaļajiem jumtiem”. Nu viņai ir jau sešpadsmit gadu. Īstā Annas rakstura pārbaude sākas, kad viņa kļūst par skolotāju. Annai nākas ne tikai mācīt citiem rakstīt, lasīt un rēķināt, bet arī pašai iziet dzīves skolu: viņa uzzina, cik sarežģīta kļūst dzīve, jaucoties kāda cita mīlas lietās, pieņemot “Zaļajos jumtos” vēl divus bāreņus un vērojot glītā Gilberta Blaita dīvaino uzvedību.

 

Montgomerija, Lūsija Moda

Anna no Salas

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (8 st. 27 min.).

Anna no Salas – tā ir tā pati lasītāju jau iemīļotā aizrautīgā un sapņainā Anna no “Zaļajiem jumtiem”, kura tagad ar draugiem satiekas tikai reizēm, jo gada lielāko daļu pavada Redmondas koledžā, Anna cītīgi mācās, piedalās vairāku draudzeņu kāzās un arī pati ne vienreiz vien uzklausa bildinājuma vārdus. Taču ir jānāk satraucoši skarbam dzīves brīdim, lai Anna saprastu, kuram tad pieder viņas jūtu un cerību pilna sirds.

 

Montgomerija, Lūsija Moda

Anna no “Vēja papelēm”

Lasa Una Jansone, Ideju Forums ieraksts 2008. gadā, 1 kompaktdisks (9 st. 30 min.).

Anna no “Zaļajiem jumtiem” ir nonākusi “Vēja papelēs”. Šajā mājīgajā namā jaunā Samersaidas skolas direktore pavada trīs gadus – tur viņa raksta vēstules savam līgavainim Gilbertam, sapņo par tikšanos ar viņu, skumst un dusmojas par plašās Pringlu dzimtas augstprātību un vīzdegunību. Annai atkal nākas sastapt ļoti dažādus cilvēkus un ar sev raksturīgo uzņēmību un sirsnību kārtot viņu sirdslietas.

 

JAUNUMI KRIEVU VALODĀ

Ārzemju literatūra

 

Астафьев, Виктор

Царь –рыба

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 1 компакт-диска (14 ч. 50 мин.).

В повести поднимается очень сложный и важный психологический вопрос, заключающийся в отношении между индивидуумом и обществом. В роли первого здесь выступает Игнатьич, а в роли второго – жители его родного поселка Чуш.

 

Дринкуотер, Кэрол

Возвращение на оливковую ферму

Читает Татьяна Маркачёва, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 2 компакт-диска (13 ч. 10 мин.).

Это история любви и обретения себя, попытка понять свое место в мире, постичь тончайшие жизненные взаимосвязи и одновременно – увлекательное путешествие по древней земле Прованса, с которым Дринкуотер связала свою жизнь.

 

Кочергин, Эдуард

Крещённые крестами

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 1 компакт-диска (5 ч. 24 мин.).

Книга основана на воспоминаниях о тяжёлых послевоенных временах, когда автор книги бежал из омского детприёмника для детей «врагов народа» на родину в Ленинград, — о беге, длившемся более шести лет, со всеми перипетиями и скитаниями по «эсэсэрии» с её тогдашними казёнными домами, детприёмниками НКВД и колониями.

 

Янгфельдт, Бенгт

Ставка – жизнь. Владимир Маяковский и его круг.

Читает Алексей Горпинченко, запись Эстонской библиотеки для слепых 2017 года, 2 компакт-диска (19 ч. 4 мин.).

Книга рассказывает не только об овеянном легендами любовном и дружеском союзе Брики – Маяковский, но и о других людях, окружавших Маяковского, чьи судьбы были неразрывно связаны с той героической и трагической эпохой. Она рассказывает о водовороте политических, литературных и личных страстей, который для многих из них оказался гибельным.

 

Sastādīja Sondra Kokorēviča
LNerB KAN bibliogrāfe

<< Atpakaļ