Jaunumi Balvu filiālbibliotēkā.

Literatūras izstāde, veltīta dzejnieces Ārijas Elksnes 90 gadu jubilejā.

“Par lielām kļūdām nekaunos, ir tajās kaislība un vēriens”

Dzejnieces dzejoļu krājumus gaidīja ar nepacietību, viņas dzeju komponēja un rakstīja uz apsveikumu kartītēm un atmiņu albumos. Visā dzejnieces daiļradē raksturīgs cilvēciskuma, sievietes garīgā spēka, zemes, dzīvības, mātes un mīlestības motīvs. Savā 50 gadu jubilejas runā dzejniece saka: «Es zinu, ka pamatoti ir kritikas pārmetumi par zināmu tematisku šaurību, bet es varu uzrakstīt dzejā tikai to, ko esmu izlaidusi caur savu sirdi. Un caur savu sirdi visus pasaules plašumus nespēju izlaist…» Un tieši tāpēc vēl joprojām dzejnieces rakstītās dzejas rindas ir tuvas lasītāju sirdīm.

Otrā izstāde Latvijai 100” turpinās iesākto izstāžu ciklu, kas norisināsies līdz pat novembrim. Februārī goda vietā būs festivāls LATVIJAS GODA APLIS. Tas ir aicinājums svinēt Latvijas valsts simtgadi gada garumā katru nedēļas nogali citā novadā.

Īstenojot festivāla trīs pamatprincipus – ciemošanās, godināšana, svinēšana, 53 nedēļas nogalēs vairāk nekā 50 Latvijas novados ciemos aicina novadu goda saimnieki, lai īpašā pasākumu un notikumu programmā atklātu un iepazītu novadu kultūrvēsturi, vēsturiskās un mūsdienu personības, dabu un sasniegumus.

Un 25. februārī, svinot Gulbenes pilsētas 90. dzimšanas dienu, arī Gulbenes novads uzņems viesus un ierakstīs savu vārdu Goda aplī. Notiks vairāki pasākumi, kā arī noslēgsies projekts “Katram savu tautastērpu,” un šajā sakarā bibliotēkā būs apskatāma izstāde “Latviešu tautas tērpu novadi.”