Mēs. Latvija, XX gadsimts

Daugavpils filiālbibliotēka Latvijas 100. pastāvēšanas gadu uzsāk ar izcilas literatūras sērijas izstādi, aicinot lasītājus iepazīt mūsu valsts 20. gadsimta vēsturi 12 dažādu latviešu autoru sabiedrībā.

Izdevniecības “Dienas Grāmata” paspārnē izdotā vēstures romānu sērija “Mēs. Latvija, XX gadsimts”, kuras ietvaros no 2014. līdz 2017. gadam publicēti divpadsmit romāni, ir unikāla parādība Eiropas literatūrā. Rakstnieces Gundegas Repšes uzrunāti, kopīgā romānu sērijas radīšanā piekrita piedalīties talantīgi dažādu paaudžu rakstnieki, kuri uzrakstīja savas individuālās literāras versijas par dažādiem pagājušā gadsimta periodiem, turklāt balstoties uz rūpīgu laikmeta liecību izpēti.

Kā pirmais 2014. gadā tika izdots Osvalda Zebra romāns “Gaiļu kalna ēnā” par pirmajiem lielajiem satricinājumem Latvijas 20. gs. sākuma vēsturē, kuri lika pamatus mūsu valstij, savukārt 2017. gada rudenī sērijas cienītāji ar lielu sajūsmu sagaidīja Arno Jundzes spriedzes romāna “Sarkanais dzīvsudrabs” iznākšanu par 90. gadu notikumiem, kad Latvija pēkšņi kļuva brīva, bet atrast brīvību sevī spēka pietika ne katram, jo vajadzēja izdzīvot.

Latvijas simtgadei veltītā izstāde “Mēs. Latvija, XX gadsimts” pieejama bibliotēkā no 2018. gada 8. janvāra līdz 2. februārim. Pateicoties sadarbībai ar Latgales Centrālo bibliotēku, tajā var iepazīties ar VISĀM sērijas grāmatām parastajā iespiedrakstā. Audio formātā līdz šim brīdim ieskaņoti un izstādē iekļauti 6 romāni – G. Berelis “Vārdiem nebija vietas”, M. Bērziņš “Svina garša”, N. Ikstena “Mātes piens”, G. Repše “Bogene”, I. Gaile “Stikli” un A.Manfelde “Virsnieku sievas” (jaunums!).

Latvijas 100-gadei veltītā literatūras izstāde "Mēs. Latvija, XX gadsimts"Izstādi papildina recenzijas un intervijas dažādos preses izdevumos

Papildus tam izstādē atradīsiet arī aizraujošas intervijas ar autoriem šīs literatūras sērijas izdošanas sakarā, kā arī recenzijas un apskatus par iznākušajiem romāniem preses izdevumos parastajā iespiedrakstā un audio formātā.

Novēlam daudz vērtīgu mirkļu grāmatas sabiedrībā 2018. gadā un iesakām literāri izzināt Latvijas pagātni ar šīs izcilās romānu sērijas palīdzību!