Janvāra izstādes Rēzeknē

Janvārī Rēzeknes filiālbibliotēkā apmeklētāji var iepazīties ar divām jaunām izstādēm – „Latvijas Neredzīgo bibliotēkā izdotie jaunumi” un „Rakstnieki – janvāra jubilāri”.

Tematiskā izstāde „Latvijas Neredzīgo bibliotēkā izdotie jaunumi” aicina ielūkoties jaunāko ieskaņoto grāmatu klāstā, pārlapot jaunākos bibliotēkas avīzītes „Bazūne” numurus, iepazīties ar jaunākajiem audiožurnāliem „Doma”. Izstāde stāsta arī par jaunākajām  LNerB izdotajām grāmatām Braila rakstā, kuras iespējams pasūtīt, izmantojot starpbibliotēku abonementu.  Starp pēdējā laikā izdotajiem jaunumiem ir arī LR Tiesībsarga informatīvie materiāli un Konvencija par personu ar invaliditāti tiesībām, kas pielāgoti bibliotēkas lasītājiem.

Literatūras izstādē „Rakstnieki – janvāra jubilāri” bibliotēka piedāvā atcerēties Rūdolfa Blaumaņa un Alekseja Tolstoja daiļradi. Rūdolfam Blaumanim (1863 – 1908) – latviešu rakstniekam, dzejniekam, izcilākajam dramaturgam, kura radošais mantojums ir nepārejoša vērtība, 1. janvārī tika atzīmēta 155. jubileja. Arī R.Blaumaņa vārdi „Mans zelts ir mana tauta, mans gods ir viņas gods”, izteikti pirms kāda gadsimta, aktuāli šobrīd, ieejot Latvijas simtgades gadā.

Savukārt krievu rakstniekam Aleksejam Tolstojam (1883 – 1945) 10. janvārī – 135. Kurš gan neatceras „Zelta atslēdziņu jeb Buratīno piedzīvojumus”? Šī autora darbi – gan bērnu, gan zinātniskās fantastikas grāmatas, gan vēsturiskie romāni lasāmi ne tikai oriģinālvalodā, daudzi izdoti arī latviešu valodā.

Vēlot laimīgu Jauno gadu, nāc un izvēlies!