13. novembris – Starptautiskā Neredzīgo diena

Attēlu rezultāti

Valentin Haüy (1745 – 1822)

 

13.novembrī tiek atzīmēta Starptautiskā Neredzīgo diena (International Day of the Blind), kad tiek pievērsta sabiedrības uzmanība cilvēkiem ar redzes problēmām. Lēmumu par 13. novembra atzīmēšanu pieņēma Pasaules veselības organizācija (The World Health Organisation) 1984.gadā. Šis datums tika saistīts ar Valentīna Hajuī (Valentin Haüy) dzimšanas dienu 1745.g. 13. novembrī. Valentīns Hajuī, franču kaligrāfijas profesors, kas pazīstams kā “neredzīgo tēvs un apustulis”, bija pirmais, kas pievērsās neredzīgo izglītošanai un kas izgudroja pirmo reljefa raksta alfabētu neredzīgajiem. Vairāk informācijas par Valentīnu Hajuī, kā arī viņa izgudrotā neredzīgo alfabēta paraugu var atrast virtuālajā izstādē „Neredzīgo raksta veidi”.

Informāciju sagatavoja

Metodikas nod. vec. bibliotekāre Dz. Isajeva

 

Informācijas avoti:

  1. Valentin Haüy [Elektroniskais resurss]. – Tiešsaites pakalpojums. – [b.v.]: Wikipedia, [b.g.]. –  Nos. no tīmekļa lappuses. – Pieejas veids: tīmeklis WWW.URL : https://en.wikipedia.org/wiki/Valentin_Ha%C3%BCy.  – Resurss aprakstīts 2017.g. 10.nov.
  2. Valentin Haüy, French educator [Elektroniskais resurss]. – Tiešsaites pakalpojums. – [b.v.]: Encyclopedia Britannica , 2017. –  Nos. no tīmekļa lappuses. – Pieejas veids: tīmeklis WWW.URL :  https://www.britannica.com/biography/Valentin-Hauy. – Resurss aprakstīts 2017.g. 10.nov.

 

<< Atpakaļ