13.novembris Rēzeknē

Rēzeknes filiālbibliotēka 13.novembrī, Starptautiskajā Neredzīgo dienā plkst. 11.30 aicina lasītājus uz mīklu minēšanas pēcpusdienu un grāmatu izstādes atvēršanu.

Mīklas ir uzdotas jau aizvēsturiskos laikos, un senatnē tām bija tiešāks sakars ar dzīvi, cilvēki pret mīklām izturējās nopietni. Ar to palīdzību tika uzdoti jautājumi, doti padomi, dažreiz mīklas atminēšana pat varējusi glābt dzīvību.

Pasākumā būs iespēja ielūkoties mīklu minēšanas vēsturē un mīklu ceļojumā apkārt pasaulei, kā arī uzdot pašiem un minēt citu uzdotās mīklas. Der atzīmēt, ka mīklu minēšana jebkurā vecumā vingrina attapību, atjautību un laterālo jeb netradicionālo, radošo domāšanu.

Savukārt šajā dienā, 13.novembrī 1745. gadā Francijā ir dzimis Valentīns Auī – slavens pedagogs, kurš Parīzē un Sanktpēterburgā dibinājis vairākas neredzīgo skolas un uzņēmumus. Viņa dzimšanas dienai par godu 13.novembris tiek atzīmēts kā Starptautiskā Neredzīgo diena.

Rēzeknes filiālbibliotēka aicina arī uz grāmatu izstādes „Zviedru rakstniecei Astridai Lindgrēnei – 110” atvēršanu. Izstāde notiek Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas ( 13. – 19. novembris) laikā un veltīta arī Starptautiskajai Neredzīgo dienai.

Astrida Lindgrēne ir pirmā rakstniece, kurai vēl dzīves laikā uzcelts piemineklis. Tiesa, tobrīd rakstnieces redze un dzirde bija kļuvušas jau ļoti novārgušas, un iepazīties ar sev veltīto monumentu viņa varēja tikai ar taustes palīdzību. Līdz pat pēdējai mūža dienai slavenā rakstniece nepagurdama palīdzēja cilvēkiem. Viņa atvēra un uzturēja rehabilitācijas centru bērniem ar īpašām vajadzībām, ar viņas aktīvu iesaistīšanos Eiropā pieņēma pirmo bērnu tiesību aizsardzības likumu.

Uz tikšanos 13. novembrī plkst. 11.30!