Astrīdai Lindgrēnei – 110

Liepājas filiālbibliotēkā literatūras izstāde par godu bērnu un viņu vecāku iemīļotajai zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnei (14.11.1907.- 28.01.2002.) Pagājušas jau vairāk kā septiņas desmitgades, kopš tolaik 38 gadus vecā Astrīda Lindgrēne, vakaros saviem bērniem stāstot pašizdomātas pasakas, atklāja sevī dotības radīt aizraujošus stāstus. Savu pirmo starptautiski atzīto grāmatu “Pepija Garzeķe” viņa radīja 1945.gadā, vēl strādādama par sekretāri. Kopumā A. Lindgrēne ir sarakstījusi aptuveni 80 grāmatas, kas visā pasaulē izdotas aptuveni 145 miljonos kopiju 70 dažādās valodās. Latviešu valodā tulkots 31 A.Lindgrēnes darbs.

Audioformātā latviski ieskaņotas deviņas grāmatas: “Ronja- laupītāja meita”; “Brāļi Lauvassirdis”; “Meistardetektīvs Blumkvists”; “Grāmata par Pepiju Garzeķi”; “Madikena”; “Mēs Sālsvārnas salas vasarnieki”; “Mio mans Mio”; “Rūķītis Nils Karlsons”; “Trīs stāsti par Brālīti un Karlsonu”.

Braila rakstā izdotas: “Brālītis un Karlsons, kas dzīvo uz jumta”; “Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lido atkal”; “Karlsons, kas dzīvo uz jumta, lodā atkal”; “Brāļi Lauvassirdis”; “Madikena”; “Madikena un Jūnijkalniņu Pims”; “Mio, mans Mio”; “Grāmata par Pepiju Garzeķi”; “Ronja- laupītāja meita”.

A.Lindgrēnei-110

<< Atpakaļ