Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Sarunas pie ugunskura

11. novembrī Latvijas Neredzīgo bibliotēka Rīgā aicina visus interesentus uz Lāčplēša dienas pasākumu “Svecīšu aizdegšana Strazdumuižā. Sarunas pie ugunskura”.

No plkst. 15.00 uz bibliotēkas kolonām Juglas ielā 14 varēs apskatīt izstādi trīs daļās “Karavīra dzīves stāsts”:

1. “Latvijas Brīvības cīņas. 1918. — 1921. gads”;
  2. “Otrais Pasaules karš. 1939. — 1945. gads”;
  3. “Latvija NATO, NATO Latvijā”.

Bibliotēkas foajē informācija par izstādes eksponātiem būs pieejama gan Braila rakstā, gan palielinātā drukā. Izstādē redzamo un lasāmo informāciju varēs noklausīties arī audioformātā.

Bet plkst. 17.00, turpinot pagājušogad aizsākto tradīciju, pulcēsimies pie Strazdumuižas estrādes Braila ielā 5. Svinīgā lāpu gājienā dosimies garām bibliotēkas jaunajām telpām. Gājiena noslēgumā pie vecās ēkas aizdegsim ugunskuru, kas savā ziņā būs arī simboliska atvadīšanās no šīs vēsturiskās un mums tik mīļās ēkas. Kopīgi novēlēsim bibliotēkai pēc renovācijas drīzu atgriešanos savās īstajās mājās.

Līdz plkst. 20.00 aizdegsim un noliksim svecītes  “Uguns torņos” un sasildīsimies ar karstu tējas krūzi, kā arī dalīsimies savās pārdomās par to, ko tad īsti nozīmē būt patriotam.

Gan lāpas, gan svecītes bibliotēka apmeklētājiem sagādās pati, tāpēc viss, kas jāņem līdzi, ir labs garastāvoklis un vēlme būt kopā ar citiem.

Uz tikšanos Lāčplēša dienā!

Plakātā cilvēki sildās pie ugunskura