Novembris Balvu filiālbibliotēkā

Novembrī bibliotēkā apskatāma izstāde “Tu…Savējā…Vienīgā…”, kur katrs interesents varēs atrast sev piemērotu daiļliteratūras romānu, kuros stāstīts par latviešu nācijas tapšanu un latviešu dzīvi dažādos laika periodos. Lielisks veids, kā papildināt savas zināšanas un radīt izpratni par kādu konkrētu laika posmu un notikumiem Latvijas vēsturē.

Savukārt no 13. līdz 19. novembrim daudzās Latvijas bibliotēkās notiek “Ziemeļvalstu Bibliotēku nedēļa”, kuras galvenais uzdevums ir Ziemeļvalstu literatūras un kultūras iepazīšana. Šogad nedēļas tēma ir Ziemeļu salas, bet šis gads zīmīgs arī ar to, ka Somija svin savu simtgadi, un tieši somu literatūrai ir īpaša vieta Ziemeļvalstu bibliotēku nedēļas lasījumos. Izstādē apskatāmi somu autoru darbi.

Bibliotēkā visu gadu turpinās izstāžu cikls “Viena no 99 KULTŪRAS KANONA vērtībām”, kur katru mēnesi tiek aplūkota viena no vērtībām, un novembris ir veltīts KINO. Viena no divpadsmit filmām ir režisora Aleksandra Rusteiķa 1930. gadā uzņemtā mēmā pilnmetrāžas filma „Lāčplēsis.” ir pirmā saglabājusies lielmēroga spēlfilma neatkarīgas Latvijas kinematogrāfa vēsturē, kas iezīmēja nacionālā kinematogrāfa veidošanas pamatus. Zīmīgi, ka „Lāčplēsis” tika uzņemts par godu Latvijas valstiskuma un neatkarības desmitgadei.

Dažāda formāta grāmatu izstāde "Tu...Savējā...Vienīgā..."